شناسه خبر: 5935

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=5935

امام جمعه اهل سنت بالاده اسالم:
گروه های تکفیری با حمایت استکبار جهانی، دست به جنایات می زنند
حجت الاسلام عبدالله راستگو در گفت و گو با رابط خبری گیلان، کشتار مسلمانان شیعه در کشور پاکستان توسط گروه ترویستی داعش را محکوم کرد و گفت: گروه های تکفیری با حمایت استکبار جهانی، دست به اینگونه جنایات می زنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام عبدالله راستگو امام جمعه مسجد محمد رسول الله (ص) روستای بالاده از توابع بخش اسالم در گفت و گو با رابط خبری گیلان، کشتار مسلمانان شیعه در کشور پاکستان توسط گروه ترویستی داعش را محکوم کرد و گفت: گروه های تکفیری با حمایت استکبار جهانی، دست به اینگونه جنایات می زنند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا و هم پیمانانش به دنبال نا امنی در کشور های اسلامی و ایجاد موج اسلام هراسی در جهان هستند، اضاقه کرد: دشمنان در برابر منطق اسلام هیچ حرفی برای گفتن ندارند، به هیمن دلیل از طریق حمایت از گروه های تکفیری و انحرافی، قصد تخریب چهره دین مبین اسلام را دارند تا از گسترش آن جلوگیری کنند.

این روحانی اهل سنت تالش با اشاره به جنایات داعش در خاورمیانه، خاطر نشان کرد: استکبار جهانی در عراق و سوریه با حمایت از تروریست های داعش نقشه های شومی را در سر می پروراندند، اما به لطف الهی و با مجاهدت های نیروهای مقاومت نقشه های آنان نقش بر آب شد و شکست سنگینی را متحمل شدند.

وی با بیان اینکه داعش بازیچه دست دشمنان اسلام شده است، اظهار داشت: داعش مانند آتش زیر خاکستر است که اگر فرصتی برای اقدامات جنایتکارانه داشته باشد، دست به ترور و کشتن انسان های بی گناه خواهد زد و تنها آمریکا و صهیونیست از کشتار و جنایت های آنان خوشحال خواهند شد.

امام جمعه اهل سنت بالاده اسالم افزود: داعش و گروه های تکفیری نفس های آخر خود را در منطقه می کشند و به زودی از صحنه روزگار محو و نابود خواهند شد.

حجت الاسلام عبدالله راستگو در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به وحدت مذاهب در کشور و منطقه تالش، بیان داشت: امروز ملت ایران از دین و مذهبی که باشند،  در کمال صلح و آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند و ما باید قدردان آرامش و امنیتی که از آن برخوردار هستیم، باشیم.

فهرست