شناسه خبر: 8036

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=8036

مدیر مدرسه علوم دینی چنارلی:
کمک های مومنانه برای حفظ عزت مومن، مخفیانه انجام شود
آخوند گوگلان گفت: لازم است کمک های مومنانه به طور مخفیانه و با حفظ عزت و شخصیت نیازمند، صورت بگیرد.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، آخوند صلاح الدین گوگلان در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اهمیت مساوات و همدلی و کمک های مومنانه در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: کمک مومنانه باید حدالمقدور به طور مخفیانه انجام شود تا آبروی افراد نیازمند حفظ شود.
وی با اشاره به آثار و برکات مساوات، همدلی و احسان افزود: افزایش برکت در خانه و رزق و روزی از آثار و برکات احسان و نیکی است که در مضامین روایات اسلامی به آن اشاره شده است.
مدیر مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی شهرستان مراوه تپه با بیان اینکه، احسان، نیکوکاری و دعا و توسل راهکاری الهی برای رسیدن به آرامش درونی است، افزود: ارائه کمک‌های مومنانه آن هم با حفظ کرامت انسانی نتیجه تعالیم دینی می باشد که ملت بزرگ ایران در بحران کرونا به نمایش گذاشتند.
آخوند گوگلان با اشاره به اینکه بشر در عالم دنیا همواره با امور خیر و شر مواجه می‌شود، گفت: بر اساس تعالیم دینی، عالم دنیا جهانی نیست که انسان همواره در آن با خوشی و لذت روبرو باشد بلکه با شر و فتنه‌های فراوانی مواجه می‌شود تا انسان به این واسطه مورد امتحان و آزمایش قرار گیرد، ویروس کرونا نیز یکی از آن آزمون‌ها به شمار می‌رود.

فهرست