شناسه خبر: 8030

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=8030

مدرس علوم دینی:
کمک های مومنانه از صفات عالی مردم شریف ایران است
آخوند قدیری گفت: کمک های مومنانه و دستگیری نیازمندان از صفات عالی مردم شریف ایران اسلامی است.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، آخوند اسماعیل قدیری در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اهمیت مساوات و همدلی و کمک های مومنانه در ماه مبارک رمضان با اشاره به آیات قرآن کریم اظهار داشت: احسان و نیکی به تمامی بشریت مطلوبیت دارد ولی احسان به پدر و مادر، بستگان ‌و همسایگان اولویت بیشتری دارد.
وی با بیان اینکه، احسان کردن خوب است ولی احسان و انفاق از چیزی که محبوب انسان بوده، مختص نیکوکاران است، افزود: تقارن ماه مبارک رمضان با شیوع ویروس کرونا، فرصت مضاعفی را برای هر فرد مؤمن ایجاد کرد تا صداقتِ ایمانی خودش را در حمایت از کسانی که به دلیل این بیماری منحوس دچار خسارت شدند، به منصه ظهور برساند که در این صورت خیر دنیا و آخرت را برای خودش فراهم کرده است.
آخوند قدیری با اشاره به محبوبیت انسان های نیکوکار نزد خداوند متعال، گفت: کسانی که به دیگران احسان کرده و دستی از دیگران می گیرند و گره از کار دیگران باز می کنند این افراد محبوب خدای عالم هستند.
وی همچنین در خصوص فضایل و برکات ماه مبارک رمضان نیز گفت: ماه مبارک رمضان، ماه قرآن و رحمت الهی، ماه میهمانی خداوند و ماه تمرین تقوا است که انسان تجربه کند چگونه روزه، نماز و تلاوت قرآن او را در جهت تقویت معنویت و نیز یافتن راه‌های عبور از مشکلات و سختی‌های زمانه یاری می‌دهد.

فهرست