با حضور رئیس پلیس فتا گلستان؛
کارگاه آموزشی آسیب شناسی فضای مجازی ویژه طلاب خواهر اهل سنت برگزار شد

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، کارگاه آسیب شناسی فضای مجازی با حضور سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا استان گلستان در اردوی آموزشی و تربیتی ویژه طلاب خواهر مدارس علوم دینی اهل سنت استان در اردوگاه صالحین سپاه نینوا گلستان در شیرآباد خان ببین برگزار شد.
رئیس پلیس فتا گلستان در این کارگاه آموزشی که به همت مرکز اسلامی گلستان برگزار شد، به تشریح تهدیدات و آسیب های فضای مجازی پرداخت.
سرهنگ پرسا در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه در سال های اخیر ضریب نفوذ اینترنت افزایش چشمگیری داشته و کاربران زیادی از بستر شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، گفت: با توجه به این موضوع بسیاری از کاربران سواد و دانش کافی در بهره‌برداری از این فضا و تجهیزات هوشمند را ندارند.
وی توصیه کرد: در جهت بهره‌گیری مناسب از مزایای بی شمار اینترنت، سواد و دانش خود را ارتقاء داده و در فضای مجازی به هویت‌ها به‌راحتی اعتماد نکنید و مراقب اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خود باشید تا در دام سودجویان و مزاحمان سایبری گرفتار نشوید.
سرهنگ پرسا با اشاره به انگیزه مجرمان فضای مجازی، تصریح کرد: مهم‌ترین انگیزه مجرمان در انجام جرائم فضای مجازی کسب منافع مالی، کنجکاوی، سرگرمی و انتقام‌جویی بوده است.
رئیس پلیس فتا گلستان افزود: تکنیک ها و تاکتیک‌های مهاجمین سایبری قابل پیش‌بینی نیست و علی رغم تلاشهای پیشگیرانه پلیس فتا، متاسفانه با سهل انگاری و اعتماد بی جای کاربران به فضای مجازی شاهد وقوع جرائم سایبری هستیم که در این زمینه نیاز به همکاری و مساعدت همگانی داریم.
گفتنی است همچنین، بهرام دردی گری معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی گلستان نیز در این اردوی آموزشی و تربیتی در خصوص مسائل مربوط به امور آموزشی سخنانی ارائه کرد.

فهرست