آخوند میرابی:
پاسداشت و تقدیر از جایگاه شهدا نمونه ای از اتحاد و انسجام امت اسلامی است
مدیر مدرسه علوم دینی حامد قره تپه بندر ترکمن گفت: شهدا مناء شهدای مظلومی هستند که در هنگام عبادت جانشان را از دست دادند.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، آخوند عبدالجبار میرابی در محفل قرآنی شمیم وصل به مناسبت عید قربان و گرامیداشت شهدای مناء اهل سنت، ضمن تبریک عید قربان و گرامیداشت یاد شهدای اهل سنت مناء گفت: عالی ترین شعائر الهی شهادت و وجود با برکت شهدا از صدر اسلام تا به امروز می باشد.
وی افزود: پاسداشت و تقدیر و تشکر از شهدا مصداق آیه پیامبر اکرم (ص) “من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق” است و هرکس قدر مخلوقات خدا را نداند، قطعا قدر خدا را هم نخواهد دانست.
امام جمعه قره تپه بندر ترکمن با بیان اینکه، عالی ترین مخلوقات شهدا هستند، تصریح کرد: پیامبران، عالمان و شهیدان، سه گروهی هستند که در روز قیامت، شفاعت می کنند و خدا هم شفاعت آنان را می پذیرد.
آخوند عبدالجبار میرابی خاطر نشان کرد: با بهره گیری از این جایگاه های خوب و عالی، ضمن پاسداشت از این عزیزان در تبیین راه شهدا برای جوانان و آینده سازان کشورمان بهره مند شویم.
وی با تاکید براینکه، شهدا مناء شهدای مظلومی هستند که در هنگام عبادت جانشان را از دست دادند، گفت: امروز وظفه ما به عنوان یک مسلمان و مدافع شعائر الهی، تکریم جایگاه شهداست.
مدیر مدرسه علوم دینی حامد قره تپه بندر ترکمن با بیان اینکه، برنامه ها، نمونه ها و الگوهای خوبی در اسلام برای وحدت و همدلی داریم، افزود: پاسداشت و تقدیر از جایگاه شهدا نیز نمونه ای از اتحاد و انسجام امت اسلامی است.
آخوند میرابی گفت: امروز ما می توانیم با پیروی از این نمونه اتحاد عملی، ضمن تقدیر از جایگاه مقام شهدا، اتحاد و انسجام خود را در تبیین دینداری و تبعیت از خداوند متعال و پیامبر (ص) ثابت کنیم.

فهرست