امام جمعه اهل سنت تالش:
وحدت و همدلی در امت اسلام موجب یاس و نا امیدی مستکبران جهان خواهد شد
حجت الاسلام حسین خانی پور امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه شهرستان تالش گفت:وحدت و همدلی در امت اسلام موجب یاس و نا امیدی مستکبران جهان خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام حسین خانی پور امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه شهرستان تالش در گفت و گو با خبرنگار شعبه گیلان پیرامون صدور پیام مقام معظم رهبری به مناسبت ایام حج امسال، با اشاره به اینکه موسم حج امسال با اندوه و حسرت مومنان و مشتاقان همراه بوده است، اظهار داشت: هرساله ایام حج نشان دهنده اقتدار و عظمت امت اسلام بود اما در سال جاری حسرت این فریضه بزرگ بر دل عاشقان و مومنان باقی مانده است.

وی با تاکید بر اینکه حج رزمایش قدرت در برابر مستکبران ضعیف کش و غارتگر است، اضافه کرد: حج فریضه ای بزرگ و بی مانند است که مسلمانان را از جای جای دنیا در مرکز مغناطیسی زمین یعنی خانه کعبه جمع می کند تا به مستکبران و دشمنان اسلام عظمت و قدرت امت اسلام را تفهیم نماید.

امام جمعه اهل سنت تالش با بیان اینکه وحدت و همدلی در امت اسلام موجب یاس و نا امیدی آمریکای متجاوز و رژیم غاصب صهیونیستی خواهد شد، خاطر نشان کرد: در دنیای امروز که استکبار جهانی همه توان خود را برای ضربه زدن بر پیکر اسلام و انقلاب اسلامی ایران که یک تنه در برابر آنان ایستادگی می کند، به کار بسته است، ضرورت وحدت امت اسلام بیش از پیش حایز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه برخی از سران کشور های اسلامی در خواب غفلت فرو رفته اند و دوستی با اسرائیل غاصب را در سیاست های خود قرار داده اند، گفت: امروز باید دغدغه اصلی امت اسلام مقابله با این رژیم غاصب و کمک به ملت مسلمان و مظلوم فلسطین باشد، نه دوستی با آن رژیم کودک کش و ظالم که نابودی اسلام و مسلمین را خواستار است.

حجت الاسلام حسین خانی پور با اشاره به اینکه اگر امت اسلام وحدت داشته باشد، هیچ مسلمانی در دنیا زیر ستم زندگی نخواهد کرد،  افزود:  دلسوزی برای پیکر مجروح یمن و همه مسلمانان زیر سلطه و ستم در هر نقطه دنیا دغدغه اصلی ما است و باید با این ظلمی که در دنیا بر مسلمانان تحمیل می شود، مبارزه کرد.

فهرست