رئیس مرکز اسلامی گلستان:
هم افزایی و همکاری تقریبی برای استان و کشور ثمرات خوبی بهمراه داشته است / تحقیق و پژوهش همواره مورد تاکید و تدبر قرار دارد
حجت الاسلام دیلم گفت: موضع تحقیق و پژوهش از جمله موضوعات قدیمی است که همواره مورد تاکید، تدبر و تعمق است.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، حجت الاسلام نور علی دیلم در نشست هم اندیشی کرسی های نظریه پردازی و گفتمان های علمی در سالن وفاق مرکز اسلامی گلستان، گفت: در سال های اخیر نهادهای حوزوی ارتباط تقریبی خوب و معنی داری را دنبال می کنند و از طرف دیگر مجموعه فعالیت های ادارت همسو در حوزه وحدت و تقریب جای تشکر و قدردانی را دارد.
وی با تاکید براینکه، امر پژوهش و دست به قلم شدن از جمله اقدامات مهمی است که در مدارس علوم دینی و مراکز دانشگاهی مورد توجه ویژه قرار دارد، افزود: این هم افزایی و همکاری های تقریبی برای استان گلستان و کشور قطعا ثمرات خوبی به همراه خواهد داشت.
رئیس مرکز اسلامی گلستان با ذکر این مطلب که باید به جایگاه پژوهش در مدارس علوم دینی بیشتر توجه شود، تصریح کرد: در سال های اخیر در این زمینه اتفاقات خوبی در مدارس علوم دینی اتفاق افتاده است و شاهد تحول کتاب ها، سرفصل ها هستیم و بحث هایی که ارائه می شود، تحول جدی و جدیدی ایجاد کرده است.
حجت الاسلام دیلم با اشاره به تاثیرگذاری پایان نامه ها و مقاله نویسی در مدارس علوم دینی خواهران و برادران گفت: امیدواریم اساتید و مدیران مدارس علوم دینی با جدیت، زحمت و جهد بیشتری به امر پژوهش و تحقیق بپردازند تا شاهد خروجی های هدفمند و تاثیرگذاری باشیم که به درد دین و جامعه اسلامی بخورد.
وی تاکید کرد: ارائه پایان نامه با چارچوب علمی و اینکه مباحثی باشند که به درد استان و منطقه بخورد از موضوعات مهمی است که باید مدنظر گرفته شود.
رئیس مرکز اسلامی گلستان با اشاره به اینکه، برگزاری کرسی های نظریه پردازی از دغدغه های مهم رهبر معظم انقلاب می باشد، افزود: افراد باید به کرسی ها تعمق لازم را داشته باشند و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، همه آزاد هستند که مباحث علمی خود را مطرح کنند.
وی با بیان اینکه، ظرفیت های انسانی مرکز اسلامی گلستان آماده خدمات دهی به امورات تقریبی و فرهنگی است، افزود: باید کرسی های علمی با موضوعات مختلف تقریبی و اسلامی را مطرح کنیم و در این زمینه یکی از خواسته های ما، بحث های مقارن است و اینکه علمای شیعه و سنی در کنار هم قرار بگیرند و کرسی های ثابت و مدونی تشکیل بدهند.
حجت الاسلام دیلم با اشاره به اینکه باید موضوعات علمی در گفتمان ها و کرسی ها تبیین شود، افزود: یکی از راه های تقریب، آشنایی و همفکری اندیشمندان شیعه و سنی است که خودبخود باعث بحث علمی و تقریبی و بررسی و شناسایی نقطه قوت و ضعف کرسی ها خواهد شد.

گفتنی است، این نشست با حضور نمایندگانی از مدیریت حوزه های علمیه استان، حوزه علمیه خواهران گلستان، جامعه المصطفی گرگان، تبلیغات اسلامی گلستان و دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبدکاووس در سالن وفاق مرکز اسلامی گلستان برگزار شد.

 

فهرست