نماینده ولی فقیه در استان گلستان :
همدلی و یکپارچگی امت اسلامی خواست خداوند و پیامبر گرامی اسلام است
حضرت آیت الله نورمفیدی گفت: همدلی، همراهی و یکپارچگی امت اسلامی خواست خداوند متعال، قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام (ص) است.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان گلستان، حضرت آیت الله نورمفیدی در نشست ستاد استهلال مناطق قومی استان گلستان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به همه امت اسلامی و خصوصا مردم استان گلستان با بیان اینکه، ایجاد تفرقه و اختلاف خواست دشمن است، گفت: همدلی و یکپارچگی امت اسلامی خواست خداوند متعال، قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام (ص) است.
حضرت آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه، خداوند متعال به همه توفیق بدهد که از برکات معنوی این ماه مبارک بهره مند شویم، افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) نیز در اواخر ماه شعبان طی خطبه هایی مردم را برای ورود به ماه مبارک رمضان آماده باش می دادند.
وی با تاکید براینکه، انشاالله به آن مرحله ای برسد که مساله رویت هلال ماه عامل وحدت امت اسلامی باشد و به هم نزدیک کند، تصریح کرد: در نهایت باید به آن برسیم که موضوع استهلال و رویت هلال ماه در یک روز و زمان خاص و حلول ماه رمضان و عید سعید فطر، مورد قبول همه مسلمانان قرار خواهد گرفت.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه، دشمن قطعا نمی خواهد چنین امری اتفاق بیافتد، گفت: ایجاد تفرقه و اختلاف خواست دشمن است و دشمن هرگز نمی خواهد وحدتی این چنینی به وجود بیاید و ما مسلمانان باید در این دامی که دشمن برای برهم زدن اتحاد ما پهن کرده است، گرفتار نشویم.
حضرت آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه، در طول این ۴۲ سال بعد از انقلاب اسلامی، استان گلستان نمونه وحدت و همدلی است، تصریح کرد: هرچند دشمنان در تلاشند که این وحدت را برهم بزنند و در همین جریان اخیر و حادثه ای که در ابتدای سال رخ داد، دشمنان از درون و خصوصا از بیرون خیلی تلاش کردند که از این حادثه یک درگیری و جنگی در استان گلستان راه بیاندازند.
وی با تاکید براینکه، همه مردم استان می دانند که تاکنون همه اقوام و مذاهب در گلستان در کمال صفا و صمیمت زندگی می کنند، گفت: باید از وحدت و همدلی مردم استان خوشحال و خدا را شاکر باشیم و اجازه ندهیم آنچه را که عوامل شیطان می خواهند، نه تنها در استان گلستان بلکه در تمام بلاد اسلامی در این مورد اتفاق بیفتد، رخ ندهد.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه، همدلی، همراهی و یکپارچگی امت اسلامی خواست خداوند متعال، قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام (ص) است، افزود: همه امت اسلامی در مسائل کلی باید دست در دست هم باشند و در مقابل دام های گسترده شده دشمنان ید واحده باشند.
حضرت آیت الله نورمفیدی ضمن تشکر از همه عزیزانی که در منطقه به قضیه ورود کردند و اجازه ندادند خواست شیطانی دشمن اتفاق بیفتد، گفت: به همه بزرگان، ریش سفیدان، اندیشمندان، اهل نظر و اهل تریبون اقوام و مذاهب در گلستان توصیه می کنم به آن هدف، همدلی و یکپارچگی امت اسلام را که خداوند متعال، قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام می خواهند، توجه داشته باشند.
وی افزود: قطعا اگر خواست خداوند متعال را عمل نماییم عنایتش نیز شامل حال مسلمین خواهد شد و اگر غیر این باشد و خواست شیطان را عمل کنیم، لطف و عنایت خداوند نیز از ما برداشته خواهد شد.

فهرست