به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند عبدالجلیل فرهمند به مناسبت هفته دفاع مقدس به خبرنگار ما گفت: رمز ماندگاری نظام اسلامی در برابر توطئه‌های دشمنان در گرو احیای سرمایه های بزرگ آن همانند دوران دفاع مقدس است.
وی تصریح کرد: در دوران پر افتخار دفاع مقدس رزمندگان دلاور در جبهه‌های حق علیه باطل نقش آفرینی کردند که امروز باید آن خاطرات ماندگار، برای مردم و جوانان بیان شود.
مدرس مدرسه علوم دینی اهل سنت ضیائیه شهر فراغی با اعلام اینکه ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس باید بیش از گذشته در جامعه و بین نسل جوان تبیین شود، ادامه داد: در تمام ایام باید تلاش کنیم فرهنگ ایثار و شهادت را زنده نگه داریم.
آخوند فرهمند گفت: دفاع مقدس در عمل، تبلور و نماد عینی چهل سال عزت، ایستادگی، همدلی، بصیرت،  جوانمردی و تابلوی زییایی از خود شناسی  و تلاش فراگیر همه اقشار جامعه برای پیشرفت و توسعه کشور است.
وی تصریح کرد: بدون شک بررسی زوایا و شناخت لحظات مختلف دوران دفاع مقدس و تبیین آن برای مردم و نسل جوان یک رسالت مهم دینی و انقلابی است و بهره‌گیری مناسب از آن نقش مهمی در موفقیت کشور در غلبه بر مشکلات و عزت و سعادت کشورمان دارد.