به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، حضرت آیت الله نورمفیدی در آئین تودیع و معارفه مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور گفت: پذیرش، احترام متقابل و صداقت سه پایه مهم تحقق وحدت اسلامی است و وحدت اسلامی با این سه عامل مهم تحقق پیدا می کند.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جلسه برگزاری اجلاسیه ۴۰۰۰ هزار شهید استان گلستان، گفت: وقتی در جلسه برگزاری اجلاسیه ۴۰۰۰ هزار شهید استان گلستان در محضر مقام معظم رهبری بودیم، آن چیزی که در بیانات ایشان متجلی شد این بود که استان گلستان امتیازی دارد و می تواند نماد وحدت باشد.
نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های حجت الاسلام والمسلمین خیرخواه در طی دوران هشت سال خدمت در مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور گفت: حجت الاسلام خیرخواه با علاقمندی به آرمان وحدت اسلامی بدون هیچ چشم داشتی در این عرصه کار کرد و با یاری خداوند متعال در این امر مهم یعنی تقریب و اخوت امت اسلامی زحمت فراوانی کشید.
حضرت آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: یقین دارم خداوند متعال و پیامبر (ص) و اولیای دین و دلسوزان به امت اسلامی این هدف را دوست می دارند که در شرایط امروزی دل های امت اسلامی هرچه بیشتر به هم نزدیک باشند.
وی با بیان اینکه، نهضت سید الشهدا نهضت نگاه به یک محدوده خاص نبود، بلکه نگاه به همه امت اسلامی بود، خاطر نشان کرد: خدا را شاکریم که دست اجانب و بیگانگان نتوانست پنجه شوم خود را بر این امر مبارک بفشارد و همدلی و وحدت استان را از ما بگیرد.
نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان در ادامه گفت: پذیرش و هم را قبول داشتن، احترام متقابل و صداقت سه پایه مهم تحقق وحدت اسلامی است و وحدت اسلامی با این سه عامل مهم تحقق پیدا می کند و اگر این سه پایه را قبول داشته باشیم، مشکلی پیش نخواهد آمد.
حضرت آیت الله نورمفیدی، با بیان اینکه، همه باید همدیگر را بپذیریم و صادقانه رفتار کنیم، افزود: احترام متقابل و احترام به مقدسات یکدیگر امر معقول و متداولی است که ادب اسلامی اقتضا می کند.
وی با تاکید براینکه، امروز برای دشمن بحث شیعه و سنی مطرح نیست، افزود: امروز برای دشمن می تواند یک شیعه یا سنی هم دوست باشد هم دشمن و برای دشمن هر دو یک هدف هستند.
گفتنی است در این آیین، طی حکمی از سوی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، حجت الاسلام «نور علی دیلم» به عنوان مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور معرفی و از زحمات حجت الاسلام والمسلمین علی خیرخواه که پیش از این مسئولیت مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور را برعهده داشت، تقدیر و تشکر به عمل آمد.