شناسه خبر: 8027

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=8027

امام جمعه اینچه برون:
نوع دوستی در ماه رمضان به اوج خود برسد
آخوند هوشمند گفت: ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی است و فرصت مناسبی است که نوع دوستی به اوج خود برسد.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، آخوند مدد آقا هوشمند در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اهمیت مساوات و همدلی و کمک های مومنانه در ماه مبارک رمضان گفت: در ماه مبارک رمضان، صفا و صمیمیت بین مسلمین به سرعت افزایش یافته و نوع دوستی در این ماه به اوج خود می رسد.
وی با بیان اینکه، انسانی که اهل احسان و نیکی به دیگران باشد محبوب دل می شود، افزود: توجه به کمک های مومنانه، همدلی و کمک به فقرا و محرومان برکات فراوانی برای جامعه دینی چه در زمینه اقتصادی و معیشتی و چه در عرصه فرهنگی، اخلاقی به همراه دارد.
امام جمعه اینچه برون در بخشی از سخنان خود با تاکید براینکه، ایمان به خداوند مهربان و توجه به معنویت می‌تواند امید انسان را در سختی‌ها افزایش دهد، تصریح کرد: انسان مومن در گرفتاری‌ها تلاش می‌کند آن را حل کند تا با توکل بر خدا از بحران‌ها و امتحانات عبور کند.
آخوند هوشمند با اشاره به اینکه، ماه رمضان، ماه همدلی و اتحاد است، گفت: هنگامی که اذان گفته می شود، همه بر سر سفره جمع می شوند و با یک اذان روزه خود را باز می کنند و با یک اذان نماز به پا می دارند و یکی از بهترین و مهمترین عبادات، روزه ماه مبارک رمضان است که خود یکی از عوامل مهم وحدت و خیر و برکات به شمار می رود.

فهرست