امام جمعه حاجی قوشان گنبد کاووس:
نماز جمعه نعمت و برکت انقلاب است / انسان مومن اهل تزکیه نفس و خودسازی است
آخوند عطا گفت: نماز جمعه نعمت و برکتی است که انقلاب به ما عطا کرده است.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، آخوند احمد عطا در نماز جمعه تاریخ ۱۷ دی ماه ۱۴۰۰ روستای حاجی قوشان شهرستان گنبدکاووس گفت: نماز جمعه نعمت و برکتی است که انقلاب به ما عطا کرده است که فقط با اذن حاکم شرعی اقامه می‌شود و باید شکرگزار این نعمت الهی باشیم که با امنیتی که از طرف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارائه می شود، اقامه می گردد.
وی در بیان ویژگی‌های نماز جمعه به بحث اتحاد و وحدت بین مسلمانان اشاره کرد و گفت: نماز جمعه یک نهاد فرهنگی و معنوی است که سبب ایجاد وحدت بین مسلمانان حول یک محور می شود.
امام جمعه حاجی قوشان گنبد کاووس، دیدار مؤمنان با هم، صله‌ رحم، کمک به نیازمندان، حضور مسئولان و پیگیری مشکلات در بین مردم و … را از دیگر برکات نماز جمعه دانست.
آخوند عطا در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تزکیه نفس و مداومت به انجام فرائض دین مبین اسلام مخصوصا نماز جمعه که در آن سعی کردن به سوی مساجد و ترک معامله اشاره شده است، گفت: انسان مومن اهل تزکیه نفس و خودسازی است.
وی به بیان ویژگی‌های انسان مومن از منظر قرآن پرداخت و بیان کرد: مومن قدر لحظات عمر خود را می‌داند و عمر گرانمایه خود را صرف انجام کارهای بیهوده نمی‌کند و کسی که زکات مالش را پرداخت کند و به فکر فقرا و مستمندان باشد خداوند به مالش برکت می‌دهد.

فهرست