امام جمعه تاتار علیا :
نماز جماعت سبب همدلی و تحکیم روابط اجتماعی افراد جامعه می شود
آخوند جرجانی با اشاره به اهمیت نماز به عنوان يكي از اركان دين اسلام اقامه نماز به جماعت را داراي اثرات معنوي، اجتماعي و تربيتي و مايه تحكيم روابط اجتماعي و همدلي افراد جامعه دانست.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند حاجی محمد جرجانی در نماز جمعه تاریخ سیزدهم فروردین ۱۴۰۰ در شهر تاتار علیا با اشاره به اهمیت نماز جماعت گفت: نماز هرچند که در ظاهر امری فردی و ارتباط دوسویه میان خالق و مخلوق شمرده می‌شود، ولی باید توجه داشت که این ارتباط در شکل اجتماعی و جماعت آن است که تاثیر مثبت بسیاری به جا می‌گذارد از این رو در آیات قرآن بر اقامه نماز به شکل جماعت تاکید فراوانی شده است.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اهمیت نماز جماعت با اشاره به آیات و احادیث، گفت: کسی که به قصد شرکت در نماز جماعت به سوی مسجد گام بردارد خداوند متعال در مقابل هرگامی هفتاد هزار حسنه به او پاداش می دهد.
امام جمعه اهل سنت تاتار علیا تصریح کرد: به همین میزان نیز درجات وی بالا خواهد رفت و اگر در چنین حالی از دنیا برود، خداوند متعال نیز هفتاد هزار فرشته را مامور می نماید تا در قبر به دیدار او رفته وی را بشارت دهند و در تنهایی قبر، انیس او باشند، تا در روز قیامت برایش طلب آمرزش کنند.
آخوند جرجانی در خاتمه سخنان خود نیز ضمن دعای سلامتی برای تمامی بیماران از خداوند منان خاستار سالی پر برکت و سلامتی شد.

فهرست