مسئول فرهنگی تبلیغی ادیان و مذاهب اسلامی تبلیغات اسلامی گلستان:
نشست های علمی و کرسی های نظریه پردازی باعث تبلور افکار نو می شود
حجت الاسلام کوثری گفت: نشست های علمی و کرسی های نظریه پردازی باعث تبلور افکار و اندیشه های نو و تاثیرگذار می شود.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، حجت الاسلام کوثری در نشست هم اندیشی کرسی های نظریه پردازی و گفتمان های علمی در سالن وفاق مرکز اسلامی گلستان، گفت: اولین قدم این است که ما باید نشست های علمی یا کرسی نظریه پردازی برگزار نماییم زیرا افکار و اندیشه های نو در قالب برگزاری چنین نشست هایی ایجاد می شود.
وی با اشاره به اینکه، برگزاری اینگونه کرسی ها از صدر اسلام و بین بزرگان مذاهب بوده است، افزود: کرسی های نظریه پردازی از جمله موضوعاتی است که سیر تاریخی دارد و امروز نیز لازم است بحث و مباحث پیاده سازی شوند.
مسئول فرهنگی تبلیغی ادیان و مذاهب اسلامی تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه، در برگزاری کرسی ها باید از وجود اقشار و نخبگان دانشگاهی نیز استفاده شود، تصریح کرد: حتما نباید با حضور علما و روحانیون اهل سنت و تشیع کرسی برگزار شود بلکه لازم است با اقشار، نخبگان دانشگاهی و صاحب نظران هم کرسی های نظریه پردازی برگزار کنیم.
حجت الاسلام کوثری افزود: استفاده از اقشار و نخبگان دانشگاهی برای ارائه مباحث علمی ممکن است در گیرایی و جذب بیشتر جوانان کمک کند.
وی ظرفیت طلاب و دانشجویان جامعه المصطفی را ظرفیت بالا و خوبی عنوان کرد و گفت: استفاده از اندیشمندان این ظرفیت می تواند به کرسی های نظریه پردازی بعد بین المللی بدهد.
مسئول فرهنگی تبلیغی ادیان و مذاهب اسلامی تبلیغات اسلامی گلستان با ذکر این مطلب که مباحث و موضوع های ارائه شده باید موثر و اینکه بتواند گره ای را باز کند، گفت: همچنین باید در انتخاب موضوع دقت کنیم که متناسب با استان و دغدغه منطقه در آن مطرح باشد.
حجت الاسلام کوثری گفت: موضوعات انتخاب شده برای بحث خروجی و اهداف آن مشخص و تعیین شده باشد تا بتوان طبق آن برنامه ریزی کرد.
وی گفت: در این خصوص برای ترغیب و شرکت بیشتر افراد موضوعات و مقاله های برتر در ویژه نامه یا مجله ای چاپ و منتشر شود تا ضمن تشویق بیشتر مقالات، افراد و نخبگان بیشتری دست به قلم شوند.
وی همچنین با بیان اینکه گلستان استانی تقریبی و حضرت آیت الله نورمفیدی پرچمدار تقریب در استان گلستان و کشور می باشد، گفت: ارتباط و همکاری حوزه های علمیه شیعه و اهل سنت باید افزایش یابد، زیرا افزایش گفتمان و ارتباطات بین حوزه های علمیه تشیع و تسنن باعث رفع هجمه ها و توطئه های دشمنان خواهد شد.

گفتنی است، این نشست با حضور نمایندگانی از مدیریت حوزه های علمیه استان، حوزه علمیه خواهران گلستان، جامعه المصطفی گرگان، تبلیغات اسلامی گلستان و دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبدکاووس در سالن وفاق مرکز اسلامی گلستان برگزار شد.

فهرست