به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند رمضان حاج ارازی به مناسبت هفته دفاع مقدس به خبرنگار ما گفت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها و بزرگی هاست و به ما یادآوری می کند که ملت ایران در هیچ شرایطی در برابر سختی ها سر فرود نیاوده‌اند و با قدرت در مقابل دشواری‌های راه عزت را انتخاب و ایستادگی نمودند.
وی با بیان اینکه، بزرگداشت این هفته و این واقعه مهم یک امر ضروری است، گفت: دفاع مقدس به ما یادآوری می کند که چه بزرگانی را از دست دادیم و به چه دست آوردهای عظیمی دست یافته ایم.
مدیر مدرسه علوم دینی عرفانی خواجه نفس با اشاره به اینکه، نقش آفرینی مردم را نباید دردوران دفاع مقدس فراموش کنیم، تصریح کرد: در جنگ تحمیلی هدف دشمنان آن بود که برای تسلط دوباره به کشور ایران، انقلاب را که الگویی برای مستضعفان جهان شده بود و با رهبری امام راحل و ایمان به خدای مردم به پیروزی رسیده بود را از ما بگیرند اما تحمل، صبر، بردباری، عزت، شرف و وطن دوستی مردم نه تنها مانع از هدف آنان شد بلکه امروز ایران اسلامی در تمامی جهان می درخشد.
آخوند حاج ارازی اذعان کرد: دفاع مقدس یک مقطع ارزشمند و تاثیرگذار برای مردم بوده که باید هنوز از دستاوردهای آن بهره ببریم.