روحانی اهل سنت شرق گلستان:
معرفی شخصیت امام خمینی (ره) به نسل جوان باید در اولویت قرار گیرد / تساوی انسان ها و محکومیت هر نوع تبعیض نژادی از مسائل مهم اجتماعی مطرح شده در قرآن است
آخوند فرهمند گفت: معرفی شخصیت امام خمینی (ره) و آثار وی به نسل نوجوان و جوان باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند عبدالجلیل فرهمند با تسلیت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و گرامیداشت قیام خونین ۱۵ خرداد به خبرنگار گفت: معرفی شخصیت امام خمینی (ره) و آثار وی به نسل نوجوان و جوان در جامعه به منظور افزایش شناخت آنان از امام راحل و بهره گیری از رهنمودهای ایشان در ابعاد مختلف باید در اولویت قرار گیرد.
وی افزود: خرداد ماه یاد آور حماسه و شکوه در تاریخ انقلاب اسلامی است زیرا در قیام الهی ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ اولین شکوفه حرکت و جنبش اسلامی ملت ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) جوانه زد و ندای آزادی خواهانه و استقلال طلبانه ملت خداجوی این سرزمین جهانیان را به خود معطوف ساخت.
مدرس مدرسه علوم دینی اهل سنت ضیائیه شهر فراغی با بیان اینکه، وحدت و انسجام بین مسلمانان از جمله آثار انقلاب است، تصریح نمود: امام خمینی(ره) با رهبری عادلانه خود به پیروزی بزرگ دست یافت و الان ما می بینیم، انقلاب اسلامی پس از ۴۱ سال با قدرت هرچه بیشتر به راه خود ادامه می دهد.
آخوند عبدالجلیل فرهمند اظهار کرد: یکی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران، وحدت و انسجامی است که بین مسلمانان جهان اسلام تحقق پیدا کرده است.
وی در ادامه سخنان خود ضمن محکوم کردن اقدام ضد بشری و غیر انسانی پلیس آمریکا و کشتن شهروند سیاه پوست این کشور با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: “یا أَیهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناکمْ مِنْ ذَکرٍ وَ أُنْثی وَ جَعَلْناکمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکرَمَکمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ؛” ” ای مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و به اقوام و تیره های گوناگونی تقسیم نمودیم تا به وسیله آن همدیگر را بشناسید (نه آنکه به آن افتخار کنید) گرامی ترین فرد در پیشگاه خداوند، پرهیزگارترین شماست؛ همانا خدا دانا و آگاه است.
وی افزود: موضوع تساوی انسان ها و محکومیت هر نوع تبعیض نژادی و طبقاتی و اینکه بشر با هر نوع زبان و رنگ و رویی از نظر حقوق انسانی برابرند و نژادی بر فرد دیگر برتری ندارد، از مسائل مهم اجتماعی مطرح شده در قرآن است که امروز در برخی نقاط دنیا توسط بشر امروزی نادیده گرفته می شود.

فهرست