شناسه خبر: 8237

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=8237

امام جمعه اهل سنت محمود آباد گالیکش:
مساله قدس توانسته است جهان اسلام را با هم متحد کند
مولوی مشعوف گفت: آزادی قدس نه تنها آرمان مسلمانان بلکه آرمان هر انسان آزاده ای است.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، مولوی نعمت‌الله مشعوف در نشست نخبگانی اندیشمندان مسلمان با موضوع، روز قدس در سالن فرهنگیان گنبد کاووس گفت: آزادی قدس نه تنها آرمان مسلمانان بلکه آرمان هر انسان آزاده ای است و این مساله توانسته است جهان اسلام را با هم متحد کند.
وی با اشاره به اینکه، فلسطین چندین دهه است که مورد کودک کشی و ظلم قرار گرفته است، افزود: رژیم کودک کش صهیونیستی دوست ندارد قدسی وجود داشته باشد و مدام در آنجا نسل کشی می کند تا به اهدافش برسد.
امام جمعه اهل سنت محمود آباد گالیکش با بیان اینکه امام راحل از همان اول انقلاب اقدام مناسبی انجام داد و قدس را آرمان مسلمانان بیان کرد، گفت: امام راحل آخرین جمعه ماه رمضان را به نام روز قدس نامگذاری کردند تا همه مسلمانان برای همیشه بیاد قدس و مسلمانان قدس باشند و هرگز آن را فراموش نکنند.
مولوی مشعوف تصریح کرد: امروز وظیفه داریم در همه قسمت ها به مساله قدس بپردازیم و فقط مختص به سخنان علما و نمازهای جمعه نباشد بلکه در آموزش و پرورش، پادگان ها و همه جا باید این مساله نهادینه شود تا همه به فکر راهکارهایی برای آزادی قدس شریف باشند.
وی با بیان اینکه، یکی از لازمه های آزادی قدس شریف روحیه جهادی است، گفت: امروز هر فرد مسلمان باید یک مجاهد باشد تا بتواند برای حفاظت و صیانت از مقدسات خود از جان و مال خود بگذرد و باید مساله قدس به نسل های آینده تبیین و تشریح شود تا عملا به آزادی قدس شریف برسیم.

فهرست