حجت الاسلام دیلم در بازدید از امتحانات نیمسال دوم مدرسه علوم دینی چنارلی:
مرکز اسلامی استان گلستان با تلاشی مضاعف و جهادی برای خدمت دهی به طلاب و روحانیون اهل سنت پیش قدم است / قرآن کریم بر داشتن نظم در امور تاکید دارد
حجت الاسلام دیلم گفت: برای توانمند ساختن طلاب و عمق بخشیدن به دروس، آزمون های هماهنگی بین مدارس علوم دینی اهل سنت برگزار خواهیم کرد.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، حجت الاسلام نور علی دیلم رئیس مرکز اسلامی استان گلستان به اتفاق دکتر بهرام دردی گری سرپرست معاونت آموزش و پژوهش و همچنین آقای بهرنگ صالحی سرپرست دفتر نظارت و ارزیابی این مرکز با حضور در مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی شهرستان مراوه تپه از امتحانات نیمسال دوم این مدرسه علوم دینی به عنوان اولین مدرسه علوم دینی اهل سنت منتخب استان گلستان، بازدید به عمل آوردند.
حجت الاسلام دیلم در این بازدید ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و بهره گیری از فضایل و برکات این ماه مبارک، گفت:‌ مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی آبروی ترکمن صحرا، استان گلستان و اهل سنت ایران است و جا دارد از زحمات و تلاش های آخوند صلاح الدین گوگلان مدیر این مدرسه علوم دینی و آخوند اسماعیل قدیری و همچنین آخوند عصام الدین گوگلان و همه اساتید و مدرسین این مدرسه علوم دینی تقدیر و تشکر کنم.
وی با بیان اینکه، برای توانمند سازی تک تک طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت علاقمند هستیم، افزود:‌ برای توانمند ساختن طلاب و عمق بخشیدن به دروس، آزمون های هماهنگی بین مدارس علوم دینی اهل سنت برگزار خواهیم کرد.

رئیس مرکز اسلامی استان گلستان با تاکید براینکه، قرآن کریم نیز بر داشتن نظم در امور تاکید دارد، تصریح کرد: امام علی (ع) نیز در اولین وصیت خود به تقوای الهی و سپس نظم در امور سفارش دارد.
حجت الاسلام دیلم با بیان اینکه، لازم است انسان ساعات زندگی خود را تقسیم و نظم بندی کند، گفت: لازم است انسان ساعاتی از زندگی خود را برای مناجات و ساعتی را هم برای کسب روزی حلال و معیشت خود فراهم کند تا در کنار این موارد ساعاتی هم برای کمک و پاسخ دادن به امورات مردم و هم نوعان خود در نظر بگیرد.
وی با بیان اینکه نظم در امور عبادی می تواند انسان را به موفقیت و سربلندی رهنمون سازد، افزود:‌ امروز که طلبه و دانش پژوه هستیم و اینکه در مسیر دین قرار داریم بهتر است امورات و دروس ما نظام مند و براساس نظم باشد.

حجت الاسلام دیلم با اشاره به اینکه مرکز اسلامی استان گلستان با تلاشی مضاعف و جهادی برای خدمت دهی به طلاب و روحانیون اهل سنت پیش قدم است، گفت:‌ به لطف و یاری خداوند متعال در این مرکز زمینه رفاهیات طلاب و اساتید را فراهم خواهیم نمود و انتظار داریم نظم درسی و برگزاری آزمونهای سایر مدارس علوم دینی اهل سنت استان گلستان نیز همانند مدرسه رباینه چنارلی باشد و از این مدرسه علوم دینی تاسی بجویند.
وی با بیان اینکه با یاری خداوند متعال و شورای آموزشی ترکمن صحرا در آینده نزدیک امتحانات هماهنگی در بین مدارس علوم دینی رقم خواهیم زد تا عیار مدارس مشخص شوند، گفت:‌ مدرسه علوم دینی چنارلی توانست در آزمون های تعیین سطح ۱و۲و۳ بیشترین قبولی را داشته باشد و جا دارد که با قوی کردن بنیه سایر مدارس علوم دینی انشالله بتوانیم در سال های آینده آزمون های هماهنگی بین مدارس علوم دینی سطح استان برگزار کنیم تا طلاب بیشتری در آزمون ها قبول شده و موفق شوند.

فهرست