محکومیت علمای اهل سنت گلستان به هتک حرمت پرچم مزین به نام پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و پرچم مقدس کشورمان توسط گروهکهای تروریستی در سراوان
علمای اهل سنت استان گلستان هتک حرمت گروهکهای تروریستی به پرچم مزین به نام پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و پرچم مقدس کشور عزیزمان ایران را محکوم کردند.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، علمای اهل سنت استان گلستان هتک حرمت گروهکهای تروریستی به پرچم مزین به نام پیامبر گرامی اسلام (ص) و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در سراوان را محکوم کردند.

آخوند ناصر قزل امام جمعه قازان قایه شهرستان مراوه تپه در این پیام محکومیت ضمن دعوت مردم شریف و متدین سیستان و بلوچستان به صبر و بردباری گفت: مردم شریف و متدین سراوان حقوق خود را از مجرای قانونی دنبال کنند و با اینگونه حرکات و مسائل فرصت به دست دشمنان ندهند.
وی با محکوم کردن هرگونه سواستفاده از این مسائل توسط ایادی دشمن، افزود: موج سواری گروهکهای ضد انقلاب و تروریستی از این جریانات به شدت محکوم است.

آخوند عبدالرزاق رهبر امام جمعه آق قلا و مدیر مدرسه علوم دینی عرفانی این شهرستان نیز ضمن محکومیت این اقدام گفت: امروز باید در این برهه از زمان همه باید با محوریت قرار دادن محبت به قرآن کریم، محبت به اهل بیت(ع) و محبت به اولی الامر و اطاعت از معظم له باهم برادر و ید واحد باشیم.
وی افزود: اگر اینطور باشد هرگز اختلافی ایجاد نخواهد شد و مسلمانان زیر سایه عدالت، خوشبختی و پیروزی زندگی خواهند کرد.

آخوند ابوبکر خوجملی امام جمعه نگین شهر نیز در این‌پیام ضمن محکومیت این اقدام گروهکهای تروریستی گفت: مردم ایران عزیز و تمام اقوام و مذاهب در کشورمان در وحدت و همدلی به سر می برند و با اینگونه حرکات و مسائل هیچگاه این وحدت و همدلی از دست نخواهد رفت.

آخوند مراد محمد کسلخه مدیر مدرسه علوم دینی انوریه روستای قره ماخر شهرستان گنبد کاووس نیز در این پیام ضمن محکومیت این اقدام تروریستی گفت: عده ای ناباب و نا اهل کارهای زشت و خلاف اسلامی و خلاف انسانیت انجام دادند که اینگونه حرکات به شدت محکوم است.

آخوند عبدالحی میرزاعلی امام جمعه آق قلا و مدیر کل کتابخانه های استان گلستان نیز ضمن دعوت مردم سراوان به آرامش افزود: هیچ وقت نباید بی قانونی و هرج و مرج و اغتشاش ایجاد شود بلکه باید از مجرای قانونی اقدام کرد، زیرا قانون ما کاملا اسلامی و قرآنی است و حتما به آن رسیدگی خواهد کرد.
وی افزود: به عنوان یک طلبه اهل سنت از همه هموطنان و عموم اهل سنت و مردم سراوان دعوت می کنم که به قانون تمکین کنند.

آخوند عبدالباسط نوری زاد امام جمعه گنبد کاووس نیز ضمن محکوم کردن این اقدامات ناشایست توسط ایادی دشمن گفت: قطعا ایادی دست نشاندگان و بیگانگان در اینطور مسائل وجود دارد.
وی ضمن دعوت مردم سراوان به خویشتن داری و حفظ خونسردی افزود: در این برهه از زمان با توجه به وضعیتی که ما می بینیم حفظ و تحکیم وحدت و انسجام لازم و ضروری است.

فهرست