معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی گلستان:
محبت به اهل بیت (ع) در قلب اهل سنت وجود دارد / برگزاری گفتمان های نظریه پردازی در راستای تقریب و همدلی است
بهرام دردی گری گفت: برگزاری گفتمان های نظریه پردازی و علمی در راستای تقریب و همدلی بیشتر است.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، بهرام دردی گری در نشست هم اندیشی کرسی های نظریه پردازی و گفتمان های علمی در سالن وفاق مرکز اسلامی گلستان، گفت: محبت به پیامبر (ص) و اهل بیت ایشان در قلوب اهل سنت منطقه وجود دارد و برگزاری چنین نشست هایی در راستای تقریب و همدلی بیشتر است.
وی با بیان ارادت مردم ترکمن صحرا به امام رضا (ع) و اینکه قزل امام منبع وحدت و تقریب مذاهب است، گفت: مردم خونگرم و متدین ترکمن صحرا امام رضا (ع) را با عنوان “قزل امام” می شناسند و نام گذاری فرزندان به عنوان “مشهد” نمونه ای از محبت و ارادت نسبت به امام رضا (ع) است.
معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی گلستان با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی افزود: برگزاری ۳۵ مین دوره کنفرانس وحدت اسلامی که مقارن با هفته‌ وحدت برگزار می شود، نمونه ای از لبیک به فرمایشات بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب است.
بهرام دردی گری در خاتمه سخنان خود با اشاره به اینکه، حمایت از گسترش کمی و کیفی برگزاری کرسی ها در حوزه علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، عقیدتی و اجتماعی، از اهداف راه اندازی کرسی های نظریه پردازی می باشد، تصریح کرد: مساعدت موثر به بسط آزاد اندیشی، ارائه مبانی علمی و گفتگوی علمی و نقد و نظریه پردازی از دیگر اهداف این کرسی ها می باشد.

گفتنی است، این نشست با حضور نمایندگانی از مدیریت حوزه های علمیه استان، حوزه علمیه خواهران گلستان، جامعه المصطفی گرگان، تبلیغات اسلامی گلستان و دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبدکاووس در سالن وفاق مرکز اسلامی گلستان برگزار شد.

فهرست