کارشناس علوم دینی اهل سنت:
ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای دستگیری از نیازمندان است
آخوند بلکفه گفت: یکی از فضیلت‌های بزرگ ماه رمضان در خلال سایر عبادات، دستگیری از محرومان و نیازمندان است که در سایه آن وجدان انسان‌دوستی بیدارتر می‌شود.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان گلستان، آخوند داود بلکفه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: شرایط پیش آمده ایجاب می کند تا مصادیق بارز همدلی و کمک به اقشار آسیب پذیر را بیش از گذشته در رمضان امسال شاهد باشیم و به بعد معنوی این ماه مبارک نیز اهتمام بیشتری داشته باشیم.
وی با بیان اینکه، کمک به فقرا و نیازمندان یکی از جلوه های زیبای ماه مبارک رمضان است، افزود: انسانیت با کمک به دیگران تقویت می یابد و با برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی می توان عموم مردم را به یاری فقرای جامعه سوق داد تا مردم در کارهای نیک از یکدیگر سبقت بگیرند، چرا که خداوند متعال می فرمایند: “فاستبقواالخیرات” یعنی، در کارهای نیک از همدیگر پیشی بجویید.
کارشناس علوم دینی اهل سنت ادامه داد: مخصوصا در این ایام کرونایی که بسیاری از مردم با مشکلات عدیده اقتصادی و گرفتاری های شغلی روبرو هستند، علی رغم این شرایط ما شاهد عنایات خاص الهی به ملت شریف هم هستیم که چگونه هموطنان بزرگوارمان به فکر یکدیگر هستند و با کمک های مومنانه خودشان در رفع نیازمندی های اقشار آسیب پذیر جامعه تلاش می کنند، از طرفی نباید تنها به کمک های مادی بسنده کنیم، چون گاها نیازهای فکری و روحی ضروری تر از مسائل مادی می باشند.
آخوند بلکفه همچنین با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان و پرداختن به معنویت و حفظ حرمت این ماه بیان کرد: در شرایط کنونی، فضاسازی مناسب و اجرای برنامه‌های دینی و فرهنگی با استفاده از ظرفیت های رسانه‌ای و فضای مجازی، یکی از ضرورت‌های اقدامات فرهنگی در ماه مبارک رمضان است.
وی در خاتمه سخنان خود گفت: یکی دیگر از مواردی که نقش بسیار مهم و کلیدی در خودسازی انسان در این ماه پر فیض رمضان المبارک دارد، دعا و مناجات است، که خداوند متعال نیز در آیات متعدد قرآن توصیه های فراوانی به این مهم دارند، تا جایی که می فرمایند: “اجیب دعوه الداع اذا دعان” یعنی، هرگاه مرا بخواهند قطعا دعای دعا کنندگان را اجابت می کنم. (البقره آیه۱۸۶).
آخوند بلکفه تصریح کرد: پس با تاسی به قرآن کریم، انبیاء و اولیای الهی، در این ماه پر فیض و با برکت که به بهار قرآن نیز تعبیر می شود، با مناجات و دعاء کردن های مان خیلی به خداوند متعال باید نزدیک شویم تا که به توفیق خداوند متعال مشمول رحمت، مغفرت و رضوان الهی قرار بگیریم.

فهرست