شناسه خبر: 7060

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=7060

امام جمعه اهل سنت شیخ محله آستارا:
ماه رجب ماه خدا است که از فضیلت بسیار برخوردار است
حجت الاسلام حمید مومنی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رجب، به تبیین فضایل این ماه بر اساس روایات دینی پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام حمید مومنی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رجب، به تبیین فضایل این ماه بر اساس روایات دینی پرداخت.

وی با بیان اینکه ماه رجب یکی از ماه های حرام الهی است، اظهار داشت: ماه رجب به همراه سه ماه دیگر از ماه های حرام است که در ایام آن مسلمانان موظف هستند از جنگ و خونریزی اجتناب ورزند.

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فضیلت بیان اذکار الهی در ماه رجب بر اساس آموزه های دینی، اضافه کرد: این ماه، ماه خداوندی و ماه پرداخت ذکات ها و قرض ها است و ذکر الهی در این ماه از فضیلت بسیار برخوردار است.

وی با اشاره به فضیلت روزه گرفتن در ماه رجب، با اشاره به اینکه روزه گرفت در این ماه برابر است با یک سال عبادت، خاطر نشان کرد: در روایتی از رسول خدا(ص) آمده است که در روز قیامت همه گرسنه هستند، به غیر از مومنانی که در ماه های رجب و شعبان و رمضان روزه دار بوده اند.

حجت الاسلام حمید مومنی با اشاره به حدیثی دیگر از رسول خدا(ص)، خاطر نشان کرد: پیامبر خدا(ص) فرمودند؛ رجب ماه خدا، شعبان ماه من و رمضان ماه امت من است و در تفسیر دیگری آمده است؛ رجب ماه کاشت، شعبان ماه آبیاری و رمضان ماه برداشت است بنابراین کسی در ماه رجب و و شعبان از جهت کسب حسنات بهره برده است زمینه فراهم است که در رمضان به نتیجه برسد.

فهرست