به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه در آئین تودیع خود در گرگان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا گفت: یکی از مهم ترین نظریه های اندیشمندان سراسر دنیا این بود که هیچ انقلاب دینی در جهان نخواهیم داشت اما با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی این نظریه ها از بین رفت و امروز یکی از مهم ترین مسایلی که در دنیا مطرح است، وحدت جهان اسلام است.
وی با بیان اینکه، جهان اسلام دو بال دارد، افزود: قرآن کریم و وجود پیامبر اکرم اسلام (ص) دوبال عظیم وحدت امت اسلامی می باشند که پرچمدار آن در گذشته انبیای الهی و در قرن اخیر وجود حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری می باشند.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با اشاره به هجمه های امروز دشمنان افزود: در طول ۱۴۰۰ سال گذشته امروز امت اسلامی در شرایط سختی قرار دارد و دشمن از مذهب گذشته و وارد دین شده است تا بتواند به پیامبر (ص) و قرآن ضربه بزند.
وی گفت: در این شرایط رسالت علما و روحانیون بسیار دشوار است تا بتوانند توطئه ها و هجمه های دشمنان را خنثی کنند.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه تصریح کرد: امروز استان گلستان با وجود علما و مدیران دلسوز و آگاه به نماد وحدت تبدیل شده است و دشمن می خواهد به این نماد وحدت ضربه وارد کند و باید موانع وحدت را برطرف نماییم.
وی تاکید نمود: امروز باید شناخت ما از مذاهب بیشتر باشد و وحدتمان به وحدت عملی تبدیل شود.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با بیان اینکه، اهل سنت استان گلستان وفاداری خود را به نظام و انقلاب ثابت کرده اند و در ادامه نیز خواهند داشت، افزود: امروز از برکات وحدت استان گلستان وجود حضرت آیت الله نورمفیدی امام جمعه گرگان و نماینده محترم ولی فقیه در استان گلستان می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه، همگرایی بین مسئولین و علما در شمال کشور وجود دارد، افزود: عمده مسئولیت و وظیفه دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور، تقوت وحدت است و همانطور که مستحضرید دشمن در طول تاریخ بارها در صدد این بوده که این وحدت را تحت الشعاع قرار بدهد و آن را با ایجاد تفرقه از بین ببرد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه با هوشیاری و بیداری علمای اهل سنت و تشیع و در راس آنها نماد وحدت در گلستان و نماینده محترم ولی فقیه در استان حضرت آیت الله نور مفیدی توانستیم استانی آرام و همگرا در مسائل و تابع منویات مقام معظم رهبری داشته باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه افزود: علمای ترکمن صحرا و اهل سنت شمال کشور طبق گذشته تابع منویات رهبری و حامی و پشتیبان جمهوری اسلامی ایران بوده و هستند و در عرصه های مختلف این مهم را به اثبات رساندند.
وی با بیان اینکه، امروز خوشبختانه شرایط استان گلستان مطلوب است و گلستان نماد وحدت به شمار می رود، افزود: اما باید نگران این هم باشیم که که دشمن این نماد را برای ایجاد تفرقه و اختلاف سیبل قرار دهد.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با اشاره به اینکه، مهم ترین آسیب های که کرونا ایجاد کرده است، آسیب فرهنگی و اعتقادی است، گفت: ما امروز در شرایط سختی قرار داریم و باید از فرصت استفاده نماییم و در این راستا با توجه به شیوع کرونا توانستیم رسالت و ماموریت های خود را در فضای مجازی ادامه دهیم.
گفتنی است در این آیین، طی حکمی از سوی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، حجت الاسلام «نور علی دیلم» به عنوان مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور معرفی و از زحمات حجت الاسلام والمسلمین علی خیرخواه که پیش از این مسئولیت مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور را برعهده داشت، تقدیر و تشکر به عمل آمد.