بیانیه مرکز اسلامی استان گلستان به مناسبت روز قدس
قدس نماد وحدت و همبستگی مسلمانان و روز انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی
مرکز اسلامی استان گلستان با صدور بیانیه ای روز قدس را روز اتحاد و وحدت جهان اسلام و روز تجلی همدلی و فرياد برائت از ظلم و ستم امت واحده اسلامی ‌عليه رژيم غاصب صهيونيستی عنوان کرد و گفت: عمل به توصیه های رهبر معظم انقلاب در قبال فلسطین راه رهایی از این غده سرطانی است.

در بیانیه مرکز اسلامی استان گلستان آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جهان، سال هاست با آلودگی بزرگ ناشی از یک مرکز شرارت، یک منبع تولید و انتشار توطئه و نیرنگ و یک رژیم اشغالگر و سلطه جو دست و پنجه نرم می کند.
تمامی حوادت و اتفاقات منطقه بر این گزینه تأکید دارد که فلسطین کماکان مسئله اصلی دنیای اسلام است و براساس همین واقعیت است که رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی) همچنان رژیم صهیونیستی را مشکل اصلی دانسته و مسلمانان را از هرگونه انحراف از این دشمن و مشغول شدن به خود برحذر می‌دارند.
هدف از نام گذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس توسط امام راحل (ره) این بوده است که تمام مسلمین جهان با حفظ وحدت و انسجام در جهت آزاد سازی کامل قدس شریف از شر صهیونیست ها به عنوان قبله اول مسلمانان حرکت کنند و رهبر معظم انقلاب هم همواره در بیانات خود بر حمایت مسلمانان از مردم مظلوم فلسطین که مورد ظلم و ستم قرار گرفته اند، تاکید کرده اند.
ظلم، جنایت، ترور و انواع توطئه های آشکار و پنهان نظامی، اقتصادی، سیاسی و رسانه ای، همزاد رژیم اسرائیل بوده و هست و در این میان، آمریکای جنایتکار نه تنها از هیچ حمایتی در قبال اقدامات این رژیم فروگذار نکرده بلکه هویت ذلت بار خود در برابر صهیونیست ها را با طرح های ننگینی چون تغییر پایتختی رژیم اشغالگر قدس و معامله قرن بیش از پیش آشکار نموده است.
امروز به جرأت می توان گفت، هر اقدام آمریکا در منطقه خاورمیانه و در کشورهایی مثل عراق و سوریه، معطوف به یک اصل و سیاست کلی است و آن حفظ و حمایت همه جانبه از رژیم صهیونیستی و کمک به اجرای نقشه های شوم سلطه جویی این رژیم است.
در ادامه این بیانیه آمده است:
در این شرایط، توجه و اهتمام به تدبیر بی نظیر و آینده نگر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در کنار عمل به تاکیدات و توصیه های امام راحل و رهبر معظم انقلاب در قبال مساله فلسطین و قدس شریف، مورد نیاز کشورهای اسلامی و علاج و راه رهایی از غده سرطانی اسرائیل است.
روز قدس امسال اگرچه در بُعد اجتماعات حضوری به دلیل شرایط پیش آمده، محدود شده اما تبیین و تبادل اندیشه مقاومت، وحدت و همدلی مسلمانان و اعلام انزجار و نفرت از رژیم صهیونیستی در جریان است و شاهد بروز ابتکار، خلاقیت و روش های تازه مبارزه جوانان انقلابی و دغدغه مند در فضای مجازی خواهیم بود.
در پایان لازم به ذکر است:
بنیان روز قدس روز ظلم ستیزی، روز قیام و مقاومت است و به نصرت الهی همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان در آخرین جمعه ماه پربرکت رمضان، یک بار دیگر در برابر استکبار و رژیم جنایتکار صهیونیستی می ایستند و وحدت و عزم مسلمانان را در نابودی اسرائیل به رخ دشمنان اسلام می کشند.

 

 

فهرست