رئیس مرکز اسلامی گلستان در نشست خبری با اصحاب رسانه شرق استان:
فضای علمی و آموزشی در اختیار علمای اهل سنت گلستان قرار دارد / خبرنگاران با افزایش سواد رسانه ای مانع از اختلاف افکنی دشمن در فضای مجازی باشند
حجت الاسلام دیلم گفت: اصحاب رسانه با اندیشه و قلم خود به تقریب مذاهب و زندگی مسالمت آمیز کمک کنند.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، حجت الاسلام نور علی دیلم در نشست خبری با خبرنگاران شرق استان گلستان گفت: وجود بالای ۱۷۰۰ مسجد اهل سنت در گلستان علی رغم اینکه اهل تشیع قریب به ۸۰۰ مسجد در گلستان دارند، بیانگر آزادی های معنوی و مذهبی در استان است که در راس آن اندیشه تقریبی آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان نمود دارد.
وی تصریح کرد: ارادت و مودت اهل سنت استان گلستان و ترکمن صحرا با حضرت آیت الله نورمفیدی در استان حاکم است و همیشه ایام نیز وجود دارد.
حجت الاسلام دیلم با ذکر این مطلب که مرکز اسلامی گلستان قریب به ۴۲۰۰ نفر از علما و روحانیون اهل سنت گلستانی و با خانوادهایشان به بالای ۱۷ هزار نفر خدمات می دهد، افزود: در ۸۰ نقطه از شهر و روستاهای اهل سنت استان گلستان نماز جمعه اقامه می شود و مدرسین و طلاب ۱۱۰ مدرسه علوم دینی اهل سنت در این منطقه از خدمات نظام و انقلاب بهره مند هستند.
این مسئول گلستانی با اشاره به اینکه، همه این خدمات باعث افتخار نظام و انقلاب است، تصریح کرد: در بحث آموزش افتخار نظام است که مجموعه طلاب و مدرسین مدارس علوم دینی اهل سنت تحت پوشش این مرکز به بالای ۲ هزار نفر می رسند.
وی با بیان اینکه، طلاب در این مرکز پس از فارغ التحصیلی مدرک رسمی مورد تایید وزارت علوم دریافت می کنند، افزود: طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت پس از اتمام دروس حوزوی با قبولی در آزمون تعیین سطح مدرک رسمی می گیرند و امروز خداوند متعال را شاکریم که در حدود یک هزار نفر از علمای اهل سنت در سطح یک (مقطع کاردانی)، سطح دو (مقطع کارشناسی) و سطح سه معادل (مقطع کارشناسی ارشد) در حال تحصیل هستند.
حجت الاسلام دیلم با اشاره به اینکه، در سال گذشته ۱۴ نفر از علمای اهل سنت ترکمن صحرا در آزمون استخدامی آموزش و پرورش قبول شدند، گفت: تعداد ۳۰ نفر از روحانیون اهل سنت گلستانی مدرک رسمی دانشگاه ادیان و مذاهب قم را اخذ کردند و هم اکنون ۱۴ نفر نیز در دانشگاه جامعه المصطفی گرگان در حال تحصیل بوده و دو نفر از علمای اهل سنت استان نیز پس از گرفتن کارشناسی ارشد در حال حاضر دانشجوی دکترای ادیان و مذاهب هستند.
وی تصریح کرد: این همه فضای علمی و آموزشی ثابت و قطعی در اختیار علمای اهل سنت گلستان قرار دارد.
رئیس مرکز اسلامی استان با ذکر این مطلب که گلستان در حوزه وحدت، تقریب مذاهب و احترام به مقدسات و زندگی مسالمت آمیز، الگو و نمونه هست، خاطرنشان کرد: همه این نعمات با کمک علمای شیعه و سنی، نخبگان و موثرین ایجاد شده است و باید با افزایش سواد رسانه ای در فضای مجازی، مانع از اختلاف افکنی ها و بحث های قومیتی دشمن در این بستر باشیم.
حجت الاسلام دیلم با تاکید براینکه، اصحاب رسانه، با اندیشه و قلم خود به تقریب مذاهب و زندگی مسالمت آمیز کمک کنند، اظهار کرد: اصحاب رسانه در مدیریت افکار عمومی باید جامعه نگر باشند و در مواقع تحلیل، همه جوانب را در نظر گرفته و سپس قلم بزنند.
وی با بیان اینکه، باید خودمان برای خودمان تصمیم بگیریم و اجازه ندهیم بیگانگان برای ما تصمیم بگیرند، افزود: بیگانگان و دشمنان خیرخواه ما نیستند و در این زمینه در تحلیل های خود باید جامعه نگری داشته باشیم و نقاط قوت را در تحلیل های خود عنوان کنیم.
رئیس مرکز اسلامی استان گلستان یاد آور شد: برای خبرنگاری که قلمش آیات قرآن را قسم می خورد باید این قلم را در مسیر الهی خودش قرار دهد و در این زمینه لازم است اهل قلم و رسانه با قلم و نحوه بیان خود، حساب دوستداران نظام و انقلاب را با افرادی که مخالف آن هستند، جدا کنند.
حجت الاسلام دیلم همچنین در بحث تولید محتوا نیز گفت: در این خصوص اولویت اول ما اصحاب رسانه، موسسات فرهنگی و سمن های ترکمن صحرا هستند که در بحث های تقریب مذاهب، آسیب های اجتماعی، توانمند سازی و … می توانیم آنها را حمایت کنیم.

فهرست