رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در جمع علمای نخبه اهل سنت:
فرقه سازی از حربه های دشمن برای تضعیف اسلام ناب است / امروز غنا و اهمیت اسلام در سراسر جهان آشکار شده است
حجت الاسلام دیلم گفت: امروز وظیفه علماست که حربه های دشمنان را شناسایی و به مخاطبان خود آگاهی بخشی کنند.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، حجت الاسلام نور علی دیلم در “نشست نخبگانی تبیین و ایده پردازی بیانیه گام دوم انقلاب و نقش روحانیت در تمدن سازی نوین اسلامی” در جمع علمای نخبه اهل سنت در سالن وفاق مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در گرگان گفت: فرقه سازی و گروه سازی در میان مسلمانان از حربه های خطرناک دشمنان اسلام است و روحانیون و علمای نخبه ما وظیفه دارند که این حربه های دشمن را شناسایی و به جامعه مخاطب خود آگاهی بخشی کنند.
وی با تاکید براینکه، امروز غنا و اهمیت اسلام در سراسر جهان آشکار شده است، افزود: یکی از پیام های مهم رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص) تشکیل امت واحده در جهان اسلام و ترویج و تبیین اسلام ناب است.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با اشاره به اینکه، وقتی که یک عنصر و عامل ناب و اصل ارائه می گردد، عده ای سعی دارند در کنار آن عناصر بدلی را ایجاد کنند، گفت: دشمن چشم دیدن اسلام ناب را ندارد و دین بدلی، فرقه بدلی و تفکرات بدلی همیشه ایام به اصل و اساس اسلام ناب ضربه زده است.
حجت الاسلام دیلم با بیان اینکه، دشمن بخاطر ارزشمند بودن گوهر دین به دنبال ترویج اسلام بدلی است، خاطر نشان کرد: اسلام اصیل مردم را به وحدت و همدلی دعوت می‌کند و می‌گوید اساس اسلام توحید است در صورتی که اسلام بدلی به فرقه‌گرایی، تفرقه و اختلاف دعوت می‌کند.
وی تأکید کرد: دشمن با ابزار مختلفی که در دست دارد به تفرقه افکنی می پردازد بنابراین باید نسبت به هجمه های آنها هوشیار بود.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در خاتمه سخنان خود با اشاره به هجمه ها و دسیسه های دشمنان، گفت: علما و روحانیون باید با توجه به مسائل و موضوعات جهان اسلام با توانمند سازی و دانش افزایی خود حربه های دشمن را شناسایی و برای جامعه مخاطب خود آگاهی بخشی کنند.

فهرست