امام جمعه اهل سنت محمود آباد گالیکش:
عید قربان یادآور روز امتحان الهی است / در ایام عید قربان از ملاقات های غیر ضروری و اضافی بپرهیزیم
مولوی معشوف گفت: در ایام عید قربان دید و بازدیدها را به حداقل برسانیم و از ملاقات های غیر ضروری و اضافی بپرهیزیم.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، مولوی نعمت اله مشعوف ضمن تبریک عید سعید قربان به خبرنگار ما گفت: ما روز بزرگ و عظیمی بنام عید قربان در پیش رو داریم، روزی که یادآور روز امتحان الهی و حضرت ابراهیم (ع) و حضرت اسماعیل (ع) است.
وی گفت: در این روز مهم و عزیز حضرت ابراهیم (ع) اراده کرد که فرزند عزیزش را برای جلب رضایت و خشنودی الله متعال قربانی کند.
امام جمعه اهل سنت محمود آباد گالیکش با تاکید بر اینکه این مهم درس بسیار بزرگی برای مسلمین است، گفت: فرد مومن و مسلمان برای کسب رضایت خداوند متعال باید از بهترین های خود، بگذرد.
مولوی معشوف با اشاره به اینکه، برای افرادی که توان مالی دارند قربانی کردن واجب است، افزود: در این ایام که بیماری کرونا معیشت مردم را دچار مشکل کرده است، کمک به نیازمندان و مستمندان لازم و ضروری است و مستحب می باشد که یک سوم گوشت قربانی خود را به افراد نیازمند بدهند.
وی همچنین با ذکر این مطلب که، در این روزها و ایام کرونایی رعایت نکات بهداشتی خیلی مهم است، گفت: سعی کنیم از ملاقات های غیر ضروری و اضافی بپرهیزیم و یا اینکه دید و بازدیدهای عید را به حداقل برسانیم.
امام جمعه اهل سنت محمود آباد گالیکش تاکید کرد: اگرم جایی لازم شد برویم، حتما فاصله ها را رعایت کنیم و ماسک بزنیم.
مولوی معشوف گفت: نباید به خاطر سهل انگاری خودمان و یا دیگران، افراد را دچار بیماری کنیم.
وی همچنین بر خواندن نماز عید با فاصله و ماسک زدن، تاکید کرد و گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی برای سلامتی خود، خانواده و اطرافیان لازم است و انشاالله به برکت روز عید قربان، خداوند این ویروس منحوس را ریشه کن کند.

فهرست