دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در مراسم ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد در گرگان :
علمداری امام راحل مسیر را برای طاغوت زدایی و استکبار ستیزی امت اسلامی فراهم کرد
حجت الاسلام و المسلمین لطفیان گفت: علمداری امام راحل در 15 خرداد 42 مسیر را برای طاغوت زدایی و استکبار ستیزی برای امت اسلامی فراهم کرد.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، حجت الاسلام و المسلمین لطفیان در برنامه زنده شمیم گلشن به مناسبت سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) و قیام جاودانه ۱۵ خرداد در مسجد جامع گلشن گرگان گفت: در باب فضایل اخلاقی حضرت امام خمینی(ره) همین اندازه کفایت می‌کند که ایشان حتی در دشمنی با دشمنان خود از سر اخلاص برخورد می کرده است.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در ادامه گفت: “هنری کیسنجر” وزیر خارجه اسبق آمریکا و شناخته شده ترین سیاستمدار کهنه کار این کشور در خصوص شخصیت امام راحل گفته است، “خمینی صحنه تحولات جهانی را به گونه ای مدیریت می کرد که فکر می کنیم که از ماوراء الهام می گیرد”، در حالی که این فرد یک یهودی مخالف اسلام است و در خصوص شخصیت امام راحل گفته است که دشمنی آیت الله خمینی با غرب، برگرفته از تعالیم الهی بود و او در دشمنی خود نیز خلوص نیت داشت و در دشمنی با ما از سر انصاف وارد می شد و ما باورمان شده است که او از ماوراء الهام می گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین لطفیان افزود: یا در تعبیری دیگر کیسنجر در خصوص شخصیت امام راحل گفته است: ” این انسان با جاذبه شخصیتی خودش با یک سخنرانی کوچک تمام آنچه را که ما در اتاق های شیشه ای تدوین کردیم را از بین می برد ! “، این چه قدرتی است که تمام هیمنه غرب را زیر سوال می برد؟
وی با بیان اینکه امام راحل با هنر خود زیست مومنانه را در جامعه بشریت رواج داد، در ادامه افزود: “میشل فوکو”، فیلسوف و یکی از اندیشمندان سر‌شناس غربی نیز در تعبیر شخصیت حضرت امام خمینی (ره) گفته است: ” انقلاب خمینی روحی در جهان بی روح بود” و به گفته خوده اندیشمندان غربی، اندیشه غرب هیچ روحی ندارد و آنی که روح دارد، اسلام است آن هم اسلام نابی که پرچمدار آن امام راحل بوده است.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور با اشاره به اینکه، مقام سرسپردگی عظیم الشان حضرت امام خمینی (ره) مثال و مانند ندارد، افزود: چه کسی می تواند در امتداد نصرت الهی به نصرت پیامبر اسلام همت بگمارد جز امام راحل ؟ امام راحل در جامعه ای که به سمت پوچ گرایی حرکت می کرد وارد شد و روح تعبد، خداپرستی و روح پیروی از سیره بزرگترین تاریخ ساز در زندگی بشریت یعنی پیامبر عظیم الشان اسلام، روح دلدادگی دمید.
حجت الاسلام و المسلمین لطفیان تصریح کرد: این شخصیت بزرگ و الهی شخصیتی است که دلداده مکتب قرآن و پیامبر (ص) می باشد.
وی گفت: در سایت های اسرائیلی و خارجی تعبیری از امام راحل است که برای ما افتخار آفرین می باشد و آن هم این تعبیر است که می گویند: ” ما فکر نمی کردیم پیرمردی با دست های لرزان از گوشه حجره ای در حوزه علمیه و متکی به قدرت مردم بلند شود و تپه های خاکستری خفته جامعه را تبدیل به آتشفشانی عظیم علیه ملت های منافع استکبار بکند”.
وی گفت: وقتی از زبان دشمن چنین تعابیری از شخصیت امام خمینی(ره) بیان می‌شود، باید بدانیم که از درک شخصیت ایشان خارج هستیم.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در ادامه سخنان خود با ذکر این مطلب که هر چه ایمان انسان بالاتر باشد، محبت و دلدادگی او به خدای متعال بیشتر خواهد بود، افزود: هرچه محبت و دلدادگی به خدای متعال در زندگی انسان مومن متجلی تر شود قطعا ایمانش هم عیار جامع تر و کامل تر به خود خواهد گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین لطفیان با اشاره به آیات قرآن کریم افزود: اگر کسی بخواهد مصداق زمینی محبت خدا را در زندگی خودش متجلی کند باید در آزمون پذیرش و پیروی و دلدادگی به پیامبر گرامی اسلام سرافراز بیرون بیاید و قطعا وقتی که در ابعاد شخصیتی امام راحل می نگریم مشاهده می کنیم که شخصیت امام راحل سرشار از تجلی محبت به خدای متعال و دلدادگی و سرسپردگی نسبت به سیره و سنت پیامبر عظیم الشان اسلام است.
وی با اشاره به اینکه، ایمان به خدا و جامعه ایمانی تمام هستی را کفایت می کند، افزود: اگر امروز کسی بخواهد مصادقی را پیدا کند که سیره و سنت پیامبر (ص) را از غربت خارج کند قطعا همه چشم ها و نگاه ها به سمت امام راحل معطوف می شود.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور با اشاره به اینکه، اگر آیات قرآن کریم در کنار هم قرار بگیرد زندگی مجاهدانه ای برای انسان مومن متجلی می کند، افزود: امام راحل دلداده به خدا و رسول خدا است و ما را که هیچ قدرت و مقامی نداشتیم به عزت و افتخار رساند و امروز انقلاب اسلامی پشتیبان هر اندیشه ای است که در مقابل تفکر استکباری به پا خیزد.
حجت الاسلام و المسلمین لطفیان با بیان اینکه، امام حسین (ع) محو کننده طغیان طاغوت در امت اسلامی است، افزود: در عصر حاضر هم امام راحل درهم کوبنده ظالمان و ستمگران بود که انسانیت را به حقیقت رساند و ما را از حقارت به جایی رساند که در منطقه و جهان حرفی برای گفتن داریم و در مذاکرات تصمیم گیرنده هستیم.
وی تصریح کرد: امروز کار بجایی رسیده است که رئیس جمهور امریکا اعتراف می کند و می گوید “من در هر جایی پا بزارم رد پایی از امامین و رهبران انقلاب ایران است”، سیاسیونی که منتقد معارف الهی هستند می گویند ” امروز دنیا در پیچ تاریخی قرار گرفته است و فرمان آن نیز در دستان رهبران ایران است”، یعنی ما اینقدر بزرگ شده ایم که دنیا در پیچ تاریخی اش به اندیشه امام ما نیاز دارد و آیا این کم نعمتی است که خداوند متعال در اختیار ما قرار داده است؟

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور با اشاره به اینکه، استکبار ستیزی امام راحل برای دهه ۴۰ یا ۵۰ نیست بلکه از اوایل دوران طلبگی و زندگی امام راحل این تفکر وجود داشته است، گفت: در ۱۵ خرداد ۴۲ امام راحل علمداری کرد و علمداری ایشان مسیر را برای طاغوت زدایی و استکبار ستیزی برای امت اسلامی فراهم می کند.
حجت الاسلام و المسلمین لطفیان با ذکر این مطلب که به برکت اندیشه بنیادی امام راحل امروز باید خداوند متعال را شاکر باشیم که در مسیر پیروزی قرار گرفته ایم، خاطر نشان کرد: امام ما امام شیعه یا سنی نبود، امام ما مختص ایران و اسلام نبود بلکه نسخ و خیرخواهی امام راحل برای بشریت و امت اسلامی بود.
وی با تاکید براینکه، امام راحل استحکام پایه های اسلام را رفعت بخشید، گفت: امروز حمایت از مظلومین از عمودهای مهم اسلام است و حمایت از مظلوم به ویژه در فلسطین و در جاهایی که زیر ستم استکبار هستند آرمان انقلاب و نظام ما است.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص بیانات رهبر معظم انقلاب درباره شخصیت امام راحل گفت: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری” امام راحل مؤمن متعبد انقلابی است و تعبیر دیگر رهبر معظم انقلاب از شخصیت امام راحل این است که، حضرت امام خمینی(ره) مظهر دینداری، دانایی، دلیری و درد مردم بودند و اگر ما همین چهار اصل از سیره امام راحل را رعایت کنیم، بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین لطفیان با تاکید براینکه، امام راحل مظهر دانایی و دلیری در عصر حاضر بود، گفت: در خصوص دانایی شخصیتی امام راحل چنین بود که دانایی ایشان در حوزه معارف در اوج بود و در حوزه صحنه های جامعه ایرانی و منطقه ای و بین المللی نیز دانایی ایشان در بالاترین سطح قرار داشت.
وی با بیان اینکه، امروز هرکسی که می خواهد در انتخابات شرکت کند باید همین تجلیات را در وجود خود احداث و پیاده کند تا موفق بشود، گفت: فرد متخب باید دیندار، دانای به مسائل، دلیر و با شهامت بوده و تمام هم و غمش مردم باشد.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در ادامه با اشاره به شاخص قرآنی در خصوص انتخابات گفت: خداوند متعال بزرگترین انتخاب کننده است و در طول تاریخ دو شخصیت بزرگ یکی حضرت موسی (ع) و دیگری حضرت یوسف (ع) را انتخاب می کند.
حجت الاسلام و المسلمین لطفیان افزود: خداوند متعال حضرت موسی (ع) را به عنوان منتخب الهی انتخاب می کند چون بنا به گفته دختران شعیب، حضرت موسی (ع) انتخاب می شود چون “قوت دارد و امانت دار خوبی” است و در خصوص انتخاب و برگزیده شدن حضرت یوسف (ع) نیز می گوید: منتخب خداوند درباره عزیز مصر این است که آن حضرت “هم دانش مدیریت دارد و هم اینکه از آنچه در اختیارش هست محافظت” می کند.
وی در خاتمه سخنان خود مهمترین اصل در انتخابات پیشرو را اصل مشارکت حداکثری بیان کرد و گفت: کسی را انتخاب کنیم که قوی، امین، حفیظ و علیم باشد، زیرا این ملاک ها از معیارهای انتخاب و برگزیدن است و باید مثل همیشه در صحنه حضور داشته باشیم و با رقم زدن انتخاباتی پرشور، دنباله رو اندیشه ناب امام راحل و مقام معظم رهبری باشیم.

فهرست