حضرت آیت الله نورمفیدی در آیین اعطای حکم امام جمعه جدید اهل سنت مراوه تپه :
علما و روحانیون از دو جهت شخصی و اجتماعی مورد سوال قرار می گیرند / امروز اتحاد امت اسلام برای دشمنان یک خطر است
طی حکمی از سوی حضرت آیت الله نورمفیدی، یوسف آخوند یاپنگ غراوی به عنوان امام جمعه اهل سنت مراوه تپه منصوب شد.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان، طی حکمی، یوسف آخوند یاپنگ غراوی را به عنوان امام جمعه اهل سنت مراوه تپه و ناصر آخوند قزل را به عنوان نائب امام جمعه مراوه تپه منصوب کردند.
وی در این آیین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آخوند خوجه دردی غراوی امام جمعه فقید مراوه تپه گفت: از مرحوم آخوند غراوی واقعا باید به خوبی یاد کنیم و برای آن مرحوم رحمت و رضوان الهی طلب کنیم زیرا آخوند غراوی زحمات زیادی برای خدمت به اسلام و مردم کشید و گاهی وقتی از ایشان دعوت می شد که به اینجا بیاید، واقعا من ناراحت می شدم که راه دور و مسافت طولانی را طی می کرد و می آمد.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان حدیث “العلماء ورثه الانبیاء” افزود: علماء وارثان انبیاء هستند و امروز ما علما و طلبه ها چه شیعه و سنی مسئولیت سنگینی داریم.
حضرت آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه، فرق ما با سایر مردم این است که مردم از یک جهت مورد بررسی و سوال قرار می گیرند و علما و روحانیون از دو جهت مورد سوال قرار می گیرند، تصریح کرد: علما و روحانیون از دو جهت شخصی و اجتماعی مورد سوال قرار می گیرند، هم به عنوان یک شخص مانند همه مردم و هم از جهت تقویت ایمان، اعتقاد و اخلاق مردم مورد سوال قرار دارند.
وی گفت: خدایی نکرده اگر عالمی یا روحانی یا آخوندی غیبتی کند، فردای قیامت باید از دو جهت هم از جهت یک فرد مسلمان که گناه کرده و هم از جهت اینکه با مرتکب شدن غیبت راه را برای فرد مسلمان آسان کرده است، مورد سوال قرار خواهد گرفت.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با تاکید براینکه، امروز اتحاد امت اسلام برای دشمنان یک خطر است، افزود: باید سعی کنیم که نگذاریم بین امت اسلامی تفرقه ایجاد شود و این مهم در استان گلستان بحمدالله خوب بوده است و وقتی در محضر مقام معظم رهبری بودیم ایشان فرمودند که گلستان نه فقط الگو برای کشور است بلکه می تواند برای جهان اسلام نیز الگو باشد.
حضرت آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه باید قدر این نعمت را بدانیم که در صفا و صمیمیت زندگی می کنیم، گفت: تمام توطئه دشمن بر این است که اتحاد امت اسلام را بر هم بزند و امروز آنطور که شاهدیم در غرب و انگلیس حدود ۱۵ میلیون دلار معادل ۴۰۰ میلیارد تومان پول در اختیار یک شیعه مزخرف گذاشته اند که فیلمی درست کند که به اتحاد امت اسلامی توهین شود.
وی افزود: این شخص شیعه هم باشد، شیعه ای است که مصالح اسلام و امت اسلامی را درک نمی کند و از هر ابوجهلی هم بدتر است.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان در ادامه افزود: از آن طرف هم عده ای سنی به عنوان داعش هم هستند که هر چه سر راهشان بیاید از بین می برند و برای آنها شیعه وسنی هم فرقی ندارد و آِبروی دین و قرآن را برده اند.
حضرت آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: امروز خوده ما مسلمانان و علما هم مقصریم که گاهی آتو به دست دشمن می دهیم.
وی با تاکید براینکه، عالم باید شرایط زمان خود را درک کند که در کجا هست و چه وظیفه ای دارد، افزود: علما و روحانیون وظیفه دارند با محکم کردن اعتقادات ایمان مردم، عبودیت و ربوبیت را محکم کنند و همانند تمام انبیای الهی رابطه انسان را با خدا و رابطه بندگی خداوند را تقویت کنند تا بنده طاغوت نشوند.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان در ادامه با اشاره به اینکه، علما از نظر مسائل سیاسی هم وظایفی دارند، گفت: از نظر مسائل سیاسی هم وظیفه داریم آن چیزی را که جزو مصالح امت اسلامی است برای مردم بازگو کنیم تا مردم آشنا و بیدار شوند.
حضرت آیت الله نورمفیدی گفت: مثلا مردم باید بدانند که داعش دشمن اسلام است و کسی است که حتی یک گلوله به سمت اسرائیل شلیک نکرده است و آنان افرادی هستند که همش مسلمان کشی می کنند و اصلا مسلمان نیستند.
وی گفت: داعش اگر واقعا مسلمان است پس چرا تاکنون یک گلوله و یا دردسری برای اسرائیل درست نکرده است، برای کسی که دشمن اسلام و قرآن است نباید برایش شیعه و سنی فرقی داشته باشد.

حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به حضور خود در شهرستان مراوه تپه نیز گفت: چند سال قبل که به مراوه تپه رفته بودم، مردم منطقه و ترکمن صحرا اعم از زن و مرد، کوچک و بزرگ و حتی خانم ها بچه به بغل در یک بیمارستان صحرایی که درست شده بود برای درمان آمده بودند و اگر بیماری سخت تری داشتند باید مسافت حدود ۱۵۰ کیلومتر را طی می کردند تا به گنبد یا دیگر مراکز درمانی بروند و چه بسا ممکن بود در این مسیر جان خود را نیز از دست بدهند. من از این موضوع خیلی ناراحت شدم و همان موقع تماس گرفتم با وزیر وقت بهداشت و مسئولین و خواستار احداث بیمارستان در مراوه تپه شدم.
وی افزود: الان که شندیم این بیمارستان کارش تمام شده و در آینده نزدیک افتتاح و مورد بهره بردای می رسد، خیلی خوشحال شدم.

گفتنی است در این آیین همچنین، ناصر آخوند قزل امام جمعه قازان قایه با‌ حفظ سمت به عنوان نائب امام‌ جمعه مراوه تپه معرفی شد.

فهرست