به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، حجت الاسلام نور علی دیلم در آئین معارفه خود به عنوان مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با بیان اینکه، طرح و برنامه های دشمن ایجاد تشدد و اختلاف بین مسلمانان است، گفت: قرآن و پیامبر (ص) از صدر اسلام تاکنون عامل وحدت و تحکیم بین مسلمانان است.
وی با بیان اینکه، هفته دفاع مقدس یادآور رشادتهای فرزندان این مرز و بوم در جهت اعتلای کلمه اسلام و آرمان های انقلاب اسلامی است، افزود: کار و فعالیت در این حوزه که هم قرآنی و هم سیره رسول الله است، از دو حیث اهمیت دارد.
مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور گفت: در حیث اول برنامه ها و نقشه های ضد تقریبی و وحدت شکنی است که امروز ما از طرف مستکبرین در جهان اسلام مشاهده می کنیم و در راستای آن صلح نامبارک و توافقی است که بین کشورهای عربی و رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی به وجود آمده است و واقعا نیاز است، نخبگان، علما و اندیشمندان جهان اسلام با هوشمندی این موضوع را جدی بگیرند.
حجت الاسلام دیلم افزود: نکته دوم وحدتی است که یادگار امام راحل است و حضرت امام خمینی (ره) از همان آغازین روزهای انقلاب، فرمایش کرده بودند که شیعه و سنی با هم برادریم و مسلمانیم.
وی تصریح کرد: این اختلافات تنها به نفع افرادی است که نه مذهب شیعه را دوست دارند و نه مذهب سنی و این اندیشه باعث شد که ۱۱ هزار شهید اهل سنت تقدیم انقلاب اسلامی شده و درخت انقلاب باربر و تنومدتر شود.
مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با اشاره به اینکه منویات و خطاب های مقام معظم رهبری باعث شد که تمام نقشه های دشمن نقش برآب شود، در ادامه گفت: در ادامه نگاه حضرت امام خمینی (ره) فرزند خلف ایشان مقام معظم رهبری بزرگ منادی وحدت در عصر حاضر هم در قول و هم در عمل این اندیشه را ثابت کردند و فرمودند که از هر هنجره ای که ندای تفرقه بین شیعه و سنی خارج شود، آن نیروی دشمن است، چه بداند و چه نداند.
حجت الاسلام دیلم تصریح کرد: در استان گلستان و در ادامه این یادگار ارزشمند، تفکر و ایده پردازی و نگاهی که حضرت آیت الله نورمفیدی به عنوان نماینده امام راحل و امروز به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در استان داشت را خیلی از بزرگان بعدها این وحدت و زندگی مسالمت آمیز را متوجه شدند اما حضرت آیت الله نورمفیدی از همان روز اول این نگاه را داشت و امروز ثمره اش را در کشور و جهان مشاهده می کنیم و که نه فقط در کشور الگو هستیم بلکه در جهان اسلام نیز الگو هستیم.
وی با تاکید براینکه، اخلاق مداری و رعایت اخلاق سرلوحه کارهای مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور خواهد بود، افزود: تعامل با ادارات هسمو و استفاده از ظرفیت موثر برای تقویت وحدت، رشد و ارتقا همکاران، ارتباط موثر با ائمه جمعه و جماعات، تقویت پایگاه های نماز جمعه به عنوان قطب فرهنگی شهر و روستا، تربیت مبلغ تقریبی، فعال کردن اقشار اهل سنت، تشکیل کارگروه ها و گروهای مشورتی، آموزش و بصیرت دهی و نگاه انقلابی در جهان اسلام، از جمله وظایفی است که در رسالت پیش رو انجام خواهد گرفت.
گفتنی است در این آیین، طی حکمی از سوی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، حجت الاسلام «نور علی دیلم» به عنوان مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور معرفی و از زحمات حجت الاسلام والمسلمین علی خیرخواه که پیش از این مسئولیت مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور را برعهده داشت، تقدیر و تشکر به عمل آمد.