شناسه خبر: 1546

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=1546

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس:
صداقت و امانت داری باید سرلوحه کار خبرنگاران باشد
آخوند عبدالکریم جاور گفت: خبرنگار باید امانت دار و با صداقت باشد.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند عبدالکریم جاور در نشست خبری با خبرنگاران و فعالین شبکه‌های اجتماعی با تاکید براینکه، خبرنگار باید صداقت داشته باشد، گفت: خبرنگار واقعی باید با رعایت عدالت در نشر اخبار، جانبدارانه یا در خلاف مقوله خبری، قلم فرسایی نکند.
وی با اشاره با تاکید براینکه، خبرنگار باید اخبار موثق را نشر دهند، تصریح نمود: خبرنگاران نباید هر چیزی را که می‌شنوند و یا می‌بینند منتشر کنند، بلکه باید روی آن موضوع تحقیق و بررسی کرده و با استناد به منابع دقیق، خبر را منتشر کند تا موجب تشویش اذهان عمومی نگردد.
آخوند عبدالکریم جاور در ادامه اظهار نمود: در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که خبرگزاری‌ها و رسانه‌های اینترنتی حرف اول را می‌زنند و مثل دوران قدیم و روزنامه‌های سنتی نیست که اخبار پس از تحقیق و تنظیم پس از طی زمانی حدود یک روز یا هفته منتشر شود، امروز با زدن یک کلید در سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی، خبرهای زیادی در سراسر جهان منتشر می‌شود.
وی با بیان اینکه، خبرنگاران در نشر مطالب باید بیش از پیش دقت نظر داشته باشند، افزود: ممکن است در فضای مجازی در کمتر از یک ساعت هزاران نفر مطلبی را مطالعه کنند و سرعت نشر اخبار و اطلاعات ثانیه‌ای صورت می‌گیرد.

فهرست