شناسه خبر: 12353

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=12353

بیانیه مرکز اسلامی گلستان به مناسبت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی
شهید سلیمانی محور وحدت شیعه و سنی

به گزارش رابط خبری، متن بیانیه مرکز اسلامی استان گلستان بدین شرح است:
سپهبد حاج قاسم سلیمانی مردی که تقوا و توکل، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی، تواضع و فروتنی، دلدادگی و تدبیر، صداقت در قول و عمل و از همه مهم‌تر پیروی از دستورات دین، پایبندی به آرمان و تبعیت راستین از ولی امر مسلمین از ویژگی‌های بارزش بود، جهادگری که هیچ مانعی نمی‌توانست او را از انجام تکلیف و وظیفه باز دارد.
در نقش بی‌بدیل سردار سلیمانی در تامین امنیت کشور همین بس که با داعش جنگید و اگر بیرون خاک ایران مقابل آنان ایستادگی نمی‌کرد امروز باید در داخل کشور با داعشیان می‌جنگیدیم و جلوی آنها را می‌گرفتیم.
شهید سلیمانی در عرصه دفاع از انسانیت و ارزش‌های دینی مذهب خاصی نمی‌شناخت، برایش شیعه و سنی فرقی نمی کرد، دفاع از مظلوم و مقابله با داعش که اسلام و مسلمانان را از زیر تیغ می‌گذراند به تهدیدی شدید برای جهان تبدیل شده بود، حاج‌ قاسم را به چهره‌ای شناخته شده در تقویت جبهه تقریب و مبارزه با جریان‌های تکفیری در عرصه جهانی مبدل کرد.
در ادامه این بیانیه آمده است:
شهید سردار سلیمانی، سرداری است که با خون خود، درخت تنومند مقاومت، اخلاص و عمل را در منطقه راهبردی غرب آسیا آبیاری کرد و خونش جانی دوباره به مبارزان راه آزادی و آزادگی داد.
استکبار جهانی که پس از دهه‌ها حضور نامشروع و نامبارک در منطقه، همچنان مورد نفرت ملت‌های منطقه است، در سیزدهم دی‌ماه سال گذشته فرزند برومند ایران اسلامی و فرمانده بزرگ مقاومت را ناجوانمردانه مورد هدف قرار داد تا شاید بتواند گوشه‌ای از شکست‌های خویش از ملت‌های منطقه را جبران کند، اما غافل از اینکه با ریخته شدن خون شهدای مقاومت نه تنها دستاوردی نصیب استکبار جهانی نخواهد شد، بلکه این جنایات روند شکست و اضمحلال آمریکا را تسریع می‌نماید.
دولت تروریست آمریکا با رفتاری جنایتکارانه و تروریستی تلاش کرد موقعیت خود در منطقه را تقویت و تثبیت نماید و با هدف جبران شکست‌های منطقه‌ای، دست به این ترور بزرگ زد، غافل از اینکه از این خون‌های بر زمین ریخته، سلیمانی‌های جدید و مدافعان غیور دیگری سر بر خواهند آورد و عرصه را برای تروریست‌های بین المللی تنگ کرده و آنها را مجبور به فرار از منطقه خواهند کرد.
در ادامه این بیانیه آمده است:
شهید سلیمانی خدمات زیادی به ایران و جهان اسلام ارائه کرد که در این راه برایش شیعه و سنی تفاوتی نداشت و منادی وحدت بین مذاهب در منطقه و جهان اسلام شد.
دشمن باید بداند “امروز همه ملت شریف ایران و همه مبارزان جبهه مقاومت، سردار سلیمانی هستند” و با شهادت این سردار الهی، آتش مبارزه کم فروغ نخواهد شد و انگیزه های جهاد و شهادت پر رنگ تر خواهد شد.
امروز شهید سلیمانی نیاز به تبلیغ ندارد، چرا که خدا برایش تبلیغ کرد؛ باید آرزوی تک‌تک ما این باشد که در مسیر و راه این شهید بزرگوار قرار بگیریم که با مقابله با داعش و دیگر دشمنان اسلام، ضمن تامین امنیت و آرامش، موجب حفظ عزت دین خدا شده است.

 

فهرست