شناسه خبر: 12344

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=12344

مدرس علوم دینی:
شهید سلیمانی زمینه ساز وحدت بین مذاهب بود
آخوند کرامتی فر گفت: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی زمینه ساز وحدت بین مذاهب اسلامی بود.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، آخوند کرامتی فر ضمن تسلیت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی هر جا صدای مظلومی بلند میشد به ندایش لبیک می گفت و برایش شیعه و سنی فرقی نداشت و زمینه ساز وحدت بین مذاهب اسلامی بود.
وی در ادامه سخنان خود درباره ویژگی های اخلاقی حاج قاسم سلیمانی گفت: راز و نیاز با خدا، انس با قرآن کریم و توسل به پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) از خصوصیات بارز اخلاقی ایشان بود.
این کارشناس علوم دینی با بیان اینکه، حاج قاسم سلیمانی بنده مخلص خدا بود و هر کار و خدمتی را برای رضای خدا انجام می داد، افزود: شهید سلیمانی کارها و خدماتش را برای دیده شدن انجام نمی داد بلکه فقط برای جلب رضای خداوند تلاش می کرد.
آخوند کرامتی فر تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی فردی با ایمان با تقوا و متعبد و مقید به مسائل شرعی اسلام بود و در راه خدا جهاد می کرد.
وی با اشاره به اینکه، ولایت پذیری حاج قاسم برای عوام و خواص مشهود بود، خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی در عزم خود اراده راسخ داشت و براساس آیات قرآن کریم سرباز ولی امر و مطیع ولایت بود.
وی با تاکید براینکه، حاج قاسم سلیمانی محبوب دل همه بود، گفت: شهید سلیمانی برای همه و همه چه شیعه چه سنی چه مسیحی و … دوست داشتنی بود زیرا شهید سلیمانی برگرفته از حدیث پیامبر(ص) که می فرمایند “هرکس صدای مظلوم را بشنود اما به دادش نرسد، مسلمان نیست” ، هرجا ندا و صدای مظلومی بلند میشد به ندایش لبیک می گفت و برایش شیعه و سنی فرقی نداشت.
آخوند کرامتی فر خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی وظیفه شرعی و اخلاقی خود می دانست که مظلومان را از گرفتاری سلطه گران نجات دهد و همین خاطر است که سردار دلها شد زیرا وی سید جبهه مقاومت بود.
وی با بیان اینکه، شهید سلیمانی اسطوره و الگوی شایسته جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: شهید سلیمانی درس ایثار، شهادت و فداکاری را به جهانیان داد و خیلی ها پس از شهادت ایشان وی را شناختند و متوجه شدند که چه ویژگی های والایی داشته است.

فهرست