امام جمعه اهل سنت قازان قایه استان گلستان:
شهدای روحانی اهل سنت مایه افتخار نظام هستند / در مناطق اهل سنت نشین استان با ارشادات آیت‌الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان اقدامات ارزشمندی انجام شده است
آخوند قزل گفت: شهدای روحانی اهل سنت مایه افتخار نظام هستند.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند ناصر محمد قزل در نشست تکریم و تبیین نقش شهدای روحانی اهل سنت در حفظ و نشر ارزش‌های اسلامی و انقلابی، گفت: شهادت و شهید یکی از آرمان‌های بزرگ و کلید واژه مهم اسلام‌شناسی است.
وی با بیان اینکه، شهید کسی است که از خودش برای رضایت الله می‌گذرد، افزود: یک انسان بالفطره راضی است برای حفظ حیات از همه چیز بگذرد اما وقتی معتقد به الله شد همه چیز را در راه رضای خدا فدا خواهد کرد چراکه ما مسلمانان معتقدیم مرگ دگرگونی در نوع حیات است.
امام جمعه اهل سنت قازان قایه استان گلستان با اشاره به اینکه، شهدای روحانیت اهل سنت مایه افتخار نظام هستند، تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم فرموده است: « وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ وَلَٰکِنْ لَا تَشْعُرُونَ؛ و به آنان که در راه خدا کشته شوند مرده نگویید، بلکه زنده ابدی هستند و لیکن همه شما این حقیقت را درنخواهید یافت» (بقره/ ۱۵۴) این نوع دیگری از حیات است که خداوند برای ما برشمرده است.
آخوند ناصر محمد قزل با بیان اینکه، حیات شهدا نیازی به رزق و روزی ندارد و با سایر حیات‌ها متفاوت است، گفت: این رزق نشان می‌دهد حیات شهدا با حیات روحی و معنوی ما تفاوت دارد و به همین دلیل در احادیث و روایات ما بر فضیلت و جایگاه شهید تأکید ویژه شده و خدا ارزش والایی برای وی قائل شده و در آخرت نیز مقام شفاعت را به آنها عطا کرده است.
وی افزود: در مناطق اهل سنت نشین استان گلستان با ارشادات آیت‌الله نورمفیدی در منطقه اقدامات ارزشمندی انجام شده که باعث شده است از اول انقلاب مردم و روحانیون اهل سنت در میدان دفاع از انقلاب باشند و همواره بالاترین مشارکت مردمی در انتخابات را دارند.
امام جمعه اهل سنت قازان قایه تصریح کرد: از سوی دیگر مردم اهل سنت ترکمن با راهنمایی روحانیون منطقه امن‌ترین مرز کشور را دارا هستند و این افتخار بزرگی است.
آخوند قزل افزود: معتقدیم لازم است بودجه‌ای تدارک دیده شود تا حوزه‌های علمیه در فضای مجازی مقابله‌ای جانانه با انحرافات و شبهات داشته باشد.

فهرست