مدرس علوم دینی؛
شناسایی و تقویت استعدادهای قرآنی از اهداف برگزاری مهرواره قرآنی طاهاست
آخوند فرهمند گفت: ترویج معارف قرآنی و شناسایی و تقویت استعدادهای قرآنی در خانواده های طلاب و روحانیون از اهداف برگزاری مهرواره قرآنی طاها می باشد.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، آخوند عبدالجلیل فرهمند ضمن دعوت عموم مردم به مهرواره قرآنی طاها گفت: ترویج معارف قرآنی، ترویج سبک زندگی اسلامی و شناسایی و تقویت استعدادهای قرآنی در خانواده های طلاب و روحانیون اهل سنت از اهداف برگزاری مهرواره قرآنی طاها می باشد.
وی افزود: نگاه به قرآن و مفاهیم آن باید ویژه باشد و برگزاری مسابقات قرآنی و فرهنگی در این زمینه نقش مهمی در ترویج آموزه‌های قرآنی در زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم خواهد داشت..
این کارشناس علوم دینی با بیان اینکه، نزول نخستین آیات قرآن کریم با موضوع علم و دانش نشان دهنده جایگاه والای تعلیم و تربیت در دین اسلام است، اضافه کرد: قرآن کریم منبع غنی و ارزشمند علم و دانش است و توسل و تمسک به آیات ارزشمند قرآن کریم سعادت بشر را تضمین می‌کند.
آخوند فرهمند با اشاره به برگزاری نخستین مهرواره قرآنی طاها با تلاش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور افزود: قرآن برای همه مردم منشأ هدایت است و برگزاری و اجرای چنین برنامه‌هایی نقش مهمی در ترویج و تبیین فرهنگ معرفتی و دینی در زندگی مردم بر مبنای دستورات قرآن کریم دارد.
وی به فرصت باقیمانده برای ثبت نام در این مهرواره یادآوری کرد و گفت: طلاب و روحانیون و خانواده های آنها تا ۲۵ آبان ماه فرصت دارند هرچه سریع‌تر ثبت‌نام کنند.
گفتنی است؛ ” مهرواره قرآنی طاها و شعار « قرآن، کتاب زندگی» با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی، شناسایی و تقویت استعدادهای قرآنی در خانواده های طلاب و روحانیون اهل سنت و همچنین ترویج معارف قرآن در فضای مجازی برگزار می‌شود.
این دوره از مسابقات در رشته های حفظ ۱، ۳، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء، حفظ موضوعی و سوره های منتخب، قرائت ترتیل و تقلیدی، ترجمه و مفاهیم، کتاب خوانی و صحیفه سجادیه در گروه های سنی مختلف برگزار می‌شود.

فهرست