امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس :
شعبان، فصل پاکسازی و آمادگی برای عزت دنیا و کرامت الهی است
آخوند جاور گفت: این ایام از سال فصل پاکسازی و آمادگی برای عزت و شرافتمندی در دنیا و کرامت الهی در آخرت است، ماه های بسیار محترم و ارزشمندی که مومنین باید قدر آن را دانسته و صرف خود سازی جسمی و روحی کنند.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند عبدالکریم جاور در نماز جمعه سیزدهم فروردین ۱۴۰۰ در مصلی اهل سنت گنبد کاووس با بیان اینکه، ماه های رجب، شعبان و رمضان ماه های مکمل یکدیگر در راستای رسیدن به کمال انسانیت و سعادت اند، تصریح کرد: ماه رجب ماه تربیت و پاکسازی جسم با دوری از اعمال حرام، شعبان ماه خلوص قلب از کینه، کدورت و دشمنی ها و رمضان ماه تزکیه روح انسان ها است.
وی با بیان برخی فضائل ماه شعبان نیز اظهار داشت: شعبان، ماه شرف مومنین و شفاعت اعمال خیر انسان ها، ماه الفت و محبت انسان های با تقوا نسبت به یکدیگر، ماه نور هدایت الهی و آمادگی برای ماه مبارک رمضان است، ماه پاداش الهی که حضرت محمد(ص) در روایات متعددی برآن بشارت داده اند.
امام جمعه گنبد کاووس در ادامه سخنان خود با بیان اینکه فرشتگان در بهشت مشتاق استقبال از چهار گروه انسان ها هستند اظهار داشت: یکی از این گروه ها کسانی اند که قرآن خوانده و در آن تعقل و تدبر نموده و به دستورات آن خالصانه عمل می کنند و گروه دوم اشخاصی هستند که زبان خود را از غیبت، دروغ و بدگویی حفظ می کنند، زیرا که نجات و رستگاری انسان با ایمان در کنترل زبان است.
آخوند عبدالکریم جاور با اشاره به اینکه، گروه سوم خیرین هستند بخصوص خیرینی که در سیرکردن گرسنگان و نیازمندان همت می کنند، گفت: این از بهترین حسنات است چون به شروع ماه مبارک رمضان چند روزی بیشتر نمانده و بهتر است که خیرین از اکنون به فکر اقشار آسیب پذیر جامعه باشند.
وی افزود: گروه چهارم مومنینی هستند که خالصانه روزه می گیرند زیرا که روزه گرفتن بر همه مسلمانان بالغ، عاقل و سالم واجب بوده و از ستون های دین اسلامی شمرده می شود.

فهرست