شناسه خبر: 11479

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=11479

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:
ریشه نفاق در جامعه دروغگویی و عدم صداقت است
آخوند جاور گفت: شدت دورویی و ریاکاری در جامعه بیانگر ضعیف شدن ایمان در بین مردم است.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، آخوند عبدالکریم جاور در نمازجمعه مورخ ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۰ در مصلی اهل سنت گنبد کاووس سخنان خود را به موضوع صداقت در گفتار و عمل اختصاص داد و اظهار داشت: مهم‌ترین ریشه نفاق و دشمنی ها در هر جامعه ای کمرنگ شدن صداقت و رواج دروغ گویی در گفتار و عمل است.
وی با بیان اینکه، میزان ایمان هر مومنی با توجه به صداقت در گفتار، رفتار و عمل به احکام الهی و سنن پیامبر (ص) سنجیده می شود، افزود: هر قدر در جامعه دورویی و ریاکاری بین مردم بیشتر باشد، بیانگر این است که ایمان در بین مردم آن جامعه ضعیف تر شده است.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان روایاتی از ایثار و از خود گذشتگی اصحاب گرامی رسول الله (ص) اظهار داشت: اصحاب پیامبر (ص) در عمل به احکام اسلام و دفاع از ارزش های دینی و حفظ جایگاه رسول الله با جان و دل و جهاد گونه عمل می کردند.
آخوند جاور با بیان اینکه، صداقت در گفتار و کردار از خصوصیات عالی اخلاق انسانی است، اظهار داشت: در آموزه های اسلامی از راستگویی به عنوان اساس هر نوع اصلاح فردی و اجتماعی نام برده شده است.
وی با قرائت آیاتی از قرآن، مردم را به عمل به احکام اسلام و سیره حضرت محمد (ص) دعوت کرد و اظهار داشت: خداوند توبه گناهکاران را به هر میزان که باشد قبول می کند به شرطی که توبه وی دوام داشته باشد.

فهرست