شناسه خبر: 8231

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=8231

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس:
روز قدس روز بسیار پراهمیتی از دیدگاه اسلام و مسلمین است
آخوند نوریزاد گفت: در این برهه از زمان که تمام توطئه ها و فتنه ها علیه مسلمین دست به یکی شده اند باید حمایت همه جانیه خود را قدس شریف ابراز بداریم.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، آخوند عبدالباسط نوریزاد در نشست نخبگانی اندیشمندان مسلمان با موضوع، روز قدس در سالن فرهنگیان گنبد کاووس گفت: روز قدس نماد وحدت و انسجام ملت های مسلمان و قبول مساله فلسطین و قدس شریف اولین مساله جهان اسلام تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه، روز قدس روز وحدت مسلمین به شمار می رود، افزود: در این روز همه مسلمانان جهان از هر فرق و مذهبی دور هم جمع می شوند و حمایت خود را از قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین اعلام می دارند و این مهم را می رساند که روز قدس نماد وحدت و اتحاد همه مسلمین جهان می باشد.
امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس با اشاره به اینکه، در این روز مسلمانان و همه آزادی خواهان دنیا با برگزاری راهپیمایی و اعلام انزجار خود بر اصالت هویت حق ملت فلسطین در سرزمین قدس تاکید می کنند، افزود: پیام اصلی روز قدس تاکید بر اصالت هویت به حق ملت فلسطین در سرزمین قدس است و امروز در چنین نشست هایی ما نیز بر حقانیت قدس تاکید داریم و آن را به گوش جهانیان می رسانیم.
آخوند نوریزاد، گسترش فرهنگ مقاومت و انتفاضه را دیگر پیام روز قدس عنوان کرد و گفت: باید با گسترش فرهنگ مقاومت و انتفاضه ماهیت جعلی رژیم کودکش صهیونیستی را به جهان معرفی کرد تا دشمنان بدانند که فرهنگ مقاومت و انتفاضه تا آخرین قطره خون خود در راستای آزادی مسلمانان و قدس شریف راهش را ادامه خواهد داد.
وی با تاکید براینکه دیدگاه مسلمانان در این روز دیدگاه وحدت، تقریب و یکپارچه شدن می باشد، گفت: اهمیت روز قدس در فرمایشات مقام معظم رهبری هم وجود دارد و این مهم را می رساند که روز قدس در بیانات رهبر معظم انقلاب نیز بسیار مهم است.
آخوند نوریزاد در خاتمه سخنان خود با توجه به شرایط جامعه و شیوع بیماری کرونا بر لزوم استفاده و بهره گیری از فضای مجازی در روز قدس تاکید کرد و گفت: با بهره گیری از فضای مجازی و ظرفیت های آن و تولید مطالب های مفید و مهم باید اهمیت روز قدس برای نسل جوان تبیین شود.

 

 

فهرست