شناسه خبر: 6985

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=6985

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور :
روحانیت مرجع و فرهنگ ساز جامعه هستند
حجت الاسلام دیلم گفت: روحانیت مرجع و فرهنگ ساز جامعه شهری و روستایی هستند.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، حجت الاسلام نور علی دیلم در نشست ائمه جمعه و جماعات اهل سنت استان گلستان با مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در گرگان ضمن تبریک آغاز ماه رجب گفت: خدمت رسانی به طلاب، علما و روحانیون، ائمه جمعه و جماعات، اقشار، مدارس علوم دینی، مساجد، مکتب خانه ها و دارالقرآن های اهل سنت بر عهده مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور می باشد.
وی با بیان اینکه، امروز باید مدارس علوم دینی اهل سنت قدردان نظام و انقلاب باشند، افزود: با انقلاب اسلامی ایران، دین به بدنه جامعه و زندگی اجتماعی مردم برگشت و خداوند متعال را شاکریم که امروز ۴۲۰۰ نفر از علما و روحانیون اهل سنت شمال کشور به عنوان امام جمعه و جماعت، طلبه، روحانی و مدرس مشغول به خدمت رسانی و تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام هستند.

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با تاکید بر اینکه بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، خدمت رسانی به علما و روحانیون اهل سنت بطور یکسان با تشیع می باشد، افزود: امروز طلاب و روحانیون اهل سنت در خدماتی همچون بیمه ای، تکمیلی، شهریه ای و … از خدماتی یکسان همانند طلاب و روحانیون اهل تشیع برخور دار هستند.
حجت الاسلام دیلم با اشاره به اینکه امروز شاهد آن هستیم که ۱۴ نفر از علمای اهل سنت گلستانی در آزمون های استخدامی کشور قبول شده اند، گفت: وجود ۱۷۰۰ مسجد اهل سنت، ۱۰۸ مدرسه علوم دینی و وجود بیش از صدها دارالقرآن و همچنین مدرک معتبر و رسمی وزارت علوم برای آزمون های تعیین سطح علما و روحانیون اهل سنت از خدمات نظام و برکت انقلاب اسلامی ایران است.
وی روحانیت را ظرفیت ارزشمندی عنوان کرد و گفت: روحانیون مرجع اول و فرهنگ ساز جامعه شهری و روستایی هستند که می توانند در راستای فرهنگ سازی خدمات نظام و انقلاب و بازگو و تبیین کردن آن به مردم تلاش کنند.

فهرست