دیدار معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس
معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور به همراه سرپرست شعبه گنبد مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، یاسر مقسم معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور در این دیدار ضمن تبریک عید سعید قربان بیان کرد: عید قربان زیبا ترین جلوه بندگی و خضوع خالصانه در برابر خداوند متعال و یاد آور خاطره جاودانگی بندگی و ایثار می باشد.
وی همچنین در این دیدار از همدلی و همکاری ائمه جمعه اهل سنت گنبد کاووس بر دعوت مردم به رعایت نکات بهداشتی و پروتکل های اجتماعی برای هرچه زودتر ریشه کن شدن ویروس کرونا تقدیر و تشکر کرد.

علیرضا شابدین سرپرست شعبه گنبد کاووس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور نیز در این دیدار گفت: امسال گرچه مراسم های عید سعید قربان و سایر مراسم ها تحت تاثیر ویروس منحوس کرونا قرار گرفته است، اما نمایش پرشکوه یکدلی و وحدت مردم در عید سعید قربان برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و ریشه کن شدن آن، جلوه‌ای از همدلی را به نمایش گذاشت.

آخوند عبدالباسط نوریزاد امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس نیز در این دیدار با تقدیر و تشکر از مردم منطقه به خاطر رعایت نکات بهداشتی و پروتکل های بهداشتی گفت: از مردم تقاضامندم که همچون گذشته باز هم در رعایت نکات بهداشتی جدی تر باشند و از برگزاری مراسم های غیر ضروری بپرهیزند.
وی با تاکید بر اینکه مردم برای استفاده از ماسک کوشا باشند، گفت: ساده ترین و راحت ترین راه مقابله با کرونا استفاده از ماسک و دستکش و شست و شوی مداوم دستها با آب و صابون می باشد که می تواند ما را در برابر تهاجم این ویروس منحوس حفظ نماید.
امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس در ادامه سخنان خود به راه اندازی استودیو مجازی لحظه های زندگی توسط مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور اشاره کرد و افزود: من هم به عنوان مهمان در این برنامه حضور داشتم و جا دارد که از اقدمات و برنامه های دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور تقدیر و تشکر کنم که به خاطر شرایط ویژه کرونایی از طریق فضای مجازی به ترویج سبک زندگی اسلامی و آشنایی جوانان و نوجوانان استان و کشور با سبک زندگی اسلامی ایرانی اقدام نموده است.
آخوند عبدالباسط نوریزاد در ادامه سخنان خود با اشاره به محور سبک زندگی اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: اولویت رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم سبک زندگی اسلامی است، زیرا اگر سبک زندگی جامعه ما درست شود، مباحث اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حل خواهد شد و تاکید مقام معظم رهبری بر تعریف و تبیین سبک زندگی اسلامی این است که بر پایه قرآن و اهل بیت تنظیم ‌شود.

فهرست