به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، همزمان با هفته دفاع مقدس حجت الاسلام رحیم ‌اله صابری، مدرس حوزه علمیه اهل سنت محمدیه شهرستان تالش و امام جمعه مسجد محمد رسول الله (ص) اسالم در گفت و گو با خبر نگار شعبه گیلان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و سالگرد هفته دفاع مقدس، گفت: پروردگار تبارک و تعالی خود شاهد و ناظر بر شهامت، جانفشانی و ایثار گری های رزمندگان و شهدای اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس در نبرد جبهه حق علیه باطل بوده است.

وی در ادامه هفته دفاع مقدس را به رهبر معظم انقلاب اسلامی ، مردم و مسئولان نظام اسلامی تبریک گفت و اظهار داشت: دفاع مقدس نماد ایستادگی، مقاومت و فدا کاری‌های ملت قهرمان ایران اسلامی بود.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت محمدیه تالش اضافه کرد: دفاع مقدس دفاع از اعتقادات، ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی بود که ملت ایران با ایثار و جانفشانی در برابر قدرت های جهان ایستادند و پیروزی بزرگ حق در برابر باطل را رقم زدند.

وی با بیان اینکه جنگ تحمیلی در سخت ترین شرایط جلوی راه ملت ایران قرار گرفت، خاطر نشان کرد: در شرایطی که رژیم بعث عراق از طریق قدرت های جهان مورد حمایت قرار داشت و با همه توان به کشور عزیزمان حمله کرد، ملت ایران با تکیه بر ایمان و پیروی از رهبر خود در نبرد سخت با دشمن توانست از خاک  و ناموس خود دفاع کند و امنیت و آرامش را به کشور برگرداند.

حجت الاسلام رحیم ‌اله صابری در ادامه سخنان خود با اشاره به اقدام اخیر امارات و بحرین در به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی این اقدام را محکوم کرد و گفت: دراین برهه از زمان متاسفانه در برخی از کشور های منطقه، حکام به ظاهر مسلمانی را  می بینیم که به جای دفاع از منافع مسلمین، دست دوستی به دشمنان اسلام می دهند و به امت اسلام خیانت می کنند.

وی در پایان ابراز امیداوری کرد؛ روزی برسد که قدس شریف از دست غاصبان زمان آزاد شود و همه مسلمانان در کنار هم و درکمال آرامش و آسایش زندگی کنند.