امام جمعه آق قلا:
دفاع از دین و فداکاری در راه آن از مهم‌ترین آموزه‌های امام حسین (ع) است
آخوند میرزاعلی گفت: امام حسین (ع) حرکت تاریخی خود را با تدبیر، روشنگری و همتی بلند آغاز کرد و با وجود آگاهی از سرانجام این مسیر و شهادت در راه خدا، هدف خود را حاکمیت قرآن و سنت نبوی، بیان کرده است.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، آخوند عبدالحی میرزاعلی ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع)، مکتب امام حسین (ع) را یک دانشگاه بزرگ انسان سازی دانست و گفت: امروز اسلام بیش از هر زمان دیگری نیازمند تفکر و تعقل و اندیشه است و باید در این زمینه کارهای کارشناسی انجام شود.
امام جمعه آق قلا با اشاره به اینکه، امام حسین(ع) و یاران باوفایش با شجاعت، فداکاری و از خودگذشتگی دست به قیام بزرگی زدند و به مسلمانان جهان درس‌های بزرگی را آموختند، تصریح کرد: واقعه عاشورا و قیام امام حسین(ع) در کربلا، واقعه‌ای عظیم بود که اکنون پس از گذشت هزار و ۴۰۰ سال از آن رویداد هنوز از اذهان مردم پاک نشده است.
آخوند میرزاعلی با تاکید براینکه، شجاعت و فداکاری از درس‌های بزرگ امام حسین(ع) به بشریت است، خاطر نشان ساخت: امام حسین (ع) شخصیتی بزرگ بودند، به گونه‌ای که پیامبر اسلام (ص) در حدیثی آوردند (احب اهل بیتی الی الحسن الحسین) یعنی با محبت ترین افراد اهل بیتم، نزد من امام حسن و امام حسین است.
وی تاکید کرد: امام حسین (ع) دارای یک شخصیت ممتاز و بی نظیری است و تمام عمر خود را در مسیر اسلام سپری کرده و برای آبیاری درخت اسلام که جد بزرگوارش پیامبر اسلام (ص) ایجاد کرده خون خود را تقدیم کرد.

 

فهرست