سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در آیین تجلیل از مساجد شاخص اهل سنت؛
دست‌یابی به تمدن نوین اسلامی در گرو تحقق مسجد تراز اسلامی است
حجت الاسلام و المسلمین دیلم گفت: دست‌یابی به تمدن نوین اسلامی از مسیر تحقق مسجد تراز اسلامی و تکیه به کارکردها و ظرفیت‌های آن میسر خواهد بود.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، حجت الاسلام و المسلمین دیلم در همایش تجلیل از مساجد شاخص اهل سنت شمال کشور با بیان اینکه، مسجد تراز انقلاب مرکز اتصال منازل (خانواده)، مدرسه، محله و مسجد در راستای ایجاد محله اسلامی است، گفت: باید مدیران مساجد تراز انقلاب برای مسجد، مدرسه، محله و خانواده های خود برنامه داشته باشند و اگر امروز این چهار عنصر را در کنار هم داشته باشیم به وظیفه خود در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی عمل کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه، رهبر معظم انقلاب در بیانات خود در سال ۱۳۸۹ و اجلاسیه سراسری نماز از کلمه مسجد تراز اسلام و انقلاب اسلامی استفاده کردند، افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، تمدن نوین اسلامی مساله جدیدی نیست بلکه برگشت به سنت و سیره رسول الله و رسیدن مجدد به سده های چهارم و پنجم هجری و اوج و شکوفایی مسلمانان است.

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با بیان اینکه، مسجد تراز انقلاب اسلامی مسجدی پویا در جهت تحقق آرمان بزرگ انقلاب اسلامی و ایجاد تمدّن نوین اسلامی است، افزود: امروز در ۴۰ سالگی انقلاب، بیانیه گام دوم انقلاب گام برداشتن برای وحدت حقیقی است که باید در راستای آن به تمدن نوین اسلامی برسیم.
حجت الاسلام و المسلمین دیلم خاطر نشان کرد: نکته مهم این است که یکی از راه های رسیدن به تمدن نوین اسلامی داشتن مسجد در تراز اسلام و انقلاب است که این مهم امروز توسط امامان جماعت و روحانیون مساجد تحقق خواهد یافت.
وی با بیان اینکه در کنار توجه به عمران ظاهری مسجد باید به عمران معنوی آن نیز توجه کرد، افزود: امروز در کنار عمران ظاهری توجه به عمران معنوی مسجد مهم تر است و باید در این زمینه با توجه قراردادن تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی جهان اسلام، امامان جماعت و روحانیون مساجد، نگاه خود را از نگاه منطقه ای و زندگی منطقه ای به جهان اسلام معطوف سازند و جهانی فکرکنند و در نتیجه به آنجایی برسیم که امام جماعت به امام محله و امام جماعت مسلمین تبدیل گردد.

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با تاکید براینکه، امام جماعت و ارکان مسجد باید به گونه ای حرکت کنند که مسجدی در تراز انقلاب و اسلام داشته باشیم، افزود: مردم به عمل عالم و امام جماعت نگاه می کنند تا الگو و اسوه ابتدایی خود را در راه رسیدن به تمدن نوین اسلامی پیدا کنند.
حجت الاسلام و المسلمین دیلم با اشاره به اینکه، انقلاب اسلامی داعیه دار وحدت بوده است، افزود: استکبار ستیزی و دفاع از آرمان های قدس شریف نگاه امروزی نیست بلکه این نگاه از بدو انقلاب تا کنون مدنظر امام راحل و مقام معظم رهبری بوده است.
وی همچنین وجود بیش ار ۵۰۰ شهید اهل سنت را نشان از وفاداری آنها به انقلاب و نظام دانست و گفت: امروز به برکت انقلاب به اهل سنت حتی در دورترین نقطه استان و کشور توجه ویژه ای می شود و شاهد آن هستیم که در شهرستان مرزی و دور افتاده مراوه تپه که مردمان خون گرم اهل سنت ما زندگی می کنند بزرگ ترین بیمارستان استان در حال احداث است.

حجت الاسلام و المسلمین دیلم در ابتدای سخنان خود نیز با بیان اینکه، امروز فضا برای همه نخبگان، اندیشمندان، علما و روحانیون، ائمه جمعه و جماعات توسط مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در فضای مجازی و رسانه ها ایجاد می شود، گفت: با استفاده از این امکان باید بتوانیم مبلغان آگاه و عالمی تحویل صداوسیما، مساجد، مدارس و حوزه و دانشگاه ارائه بدهیم که در راستای تحقق آرمان های انقلاب و تمدن نوین اسلامی گام بردارند.

فهرست