امام جمعه فراغی:
در ایام عید قربان به فکر نیازمندان باشیم / به خاطر شرایط کرونایی دید و بازدیدهای عید قربان را محدود کنیم
آخوند صفری گفت: در ایام عید قربان به خاطر شیوع بیماری کرونا، دید و بازدیدهای عید را به حداقل برسانیم.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، آخوند محمد امین صفری ضمن تبریک عید سعید قربان به خبرنگار ما گفت: پیشاپیش عید قربان را تبریک می گویم و انشالله خداوند به همه ما توفیق بدهد که از برکات این عید بزرگ بهره مند شویم.
وی با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید، (بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ، إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ ، فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ ، إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ ) ، ما تو را چشمه کوثر دادیم، پس براى پروردگارت نماز گزار و قربانى کن و دشمنت‏ خود بى‏ تبار خواهد بود.
امام جمعه فراغی با بیان اینکه، در خصوص فضیلت عید قربان چنین آیه ای نازل شده است، افزود: باید با عشق و اخلاص و برای تقرب به الله تعالی قربانی کنیم.
آخوند صفری با ذکراین مطلب که، یک سوم از گوشت قربانی را به نیازمندان و فقرا بدهیم، گفت: فقط خودمان قربانی کنیم و خوش باشیم درست نیست بلکه باید همه علی الخصوص نیازمندان و مستمندان نیز باید در این ایام خوشحال باشند.
وی گفت: این جایز نیست که فردی از قربانی اش خوشحال باشد در حالی که همسایه اش از تنگدستی و قربانی نکردن، خوشحال نباشد.
امام جمعه فراغی با تاکید براینکه، خوشی عید قربان را بین هم تقسیم کنیم و قلب نیازمندان را شاد کنیم، گفت: انفاق مورد تاکید دین مبین اسلام است و مثلا آن فردی که ۳ گوسفند را قربانی می کند، خوب است که یکی از گوسفندان را جلوی درب منزل فرد مسکین و نیازمندی قربانی کند.
آخوند صفری تصریح کرد: یا فردی که بتواند لباس و پوشاک نو در عید به فرزندان نیازمند بپوشاند، از کمالات انسانی و محبوب خدا خواهد بود.
وی همچنین با اشاره به شیوع مجدد بیماری کرونا در سطح منطقه گفت: در خصوص کرونا هم باید توصیه های بهداشتی را محکم تر رعایت کنیم و خصوصا در ایام عید قربان، دسته جمعی و با افراد زیاد به عید دیدنی نرویم و بلکه از راه دور و تلفن و در صورت لزوم تک تک به مهمانی برویم.

فهرست