نماینده ولی فقیه در گلستان:
دانشگاه مذاهب می تواند در جهان اسلام اثر گذار باشد / وحدت پرچم امت اسلامی است
حضرت آیت الله نورمفیدی در دیدار رئیس دانشگاه مذاهب کشور گفت:‌ دانشگاه مذاهب علاوه بر تاثیرگذاری داخلی می تواند در جهان اسلام هم اثر گذار باشد.

به گزارش رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان گلستان، حضرت آیت الله نورمفیدی در دیدار دکتر سید محمد حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور گفت: دانشگاه مذاهب علاوه بر تاثیرگذاری داخلی می تواند در جهان اسلام هم تاثیرگذار باشد.
وی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه، خداوند متعال در مسائل معنوی فرصت هایی داده است، گفت: ماه رمضان فرصت بسیار خوبی است که بتوانیم در مسائل معنوی از سیره و روش ائمه معصومین بهره ببریم و بنا به احادیث یکی از شرایط روزه خوب این است که با میل و رغبت گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به اینکه، تلاوت آیات قرآن در این ماه مبارک تاثیر بسیار خوبی دارد، گفت: یکی از توصیه های مهمی که می شود این است که فرد مومن در این ماه مبارک اخلاقش نیکو باشد تا بتواند به راحتی از صراط روز قیامت عبور کند.
حضرت آیت الله نورمفیدی با تاکید براینکه، وحدت پرچم امت اسلامی است، گفت:‌ وحدت امت اسلامی شعار انقلاب حضرت امام خمینی (ره) بود و روز جهانی قدس را هم برهمین مبنا قرار داده و امروز هم مقام معظم رهبری در این جهت خیلی جدی و کوشا است.
وی افزود: امروز جایی در بین کشورهای اسلامی سراغ ندارم که این شعار، شعار ملی و اسلامی مطرح شده دولت آن کشور باشد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به اینکه تاسیس دانشگاه مذاهب توسط نظام مقدس ما کار خیلی مهمی بود، اظهار کرد: بنابراین یکی از عواملی که می تواند وحدت را عملا تحقق بدهد دانشگاه مذاهب اسلامی است که بسیار مهم و ظریف می باشد.
حضرت آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه، دانشگاه مذاهب اسلامی می تواند در جهان اسلام اثر گذار باشد، گفت: دانشجوی سنی و دانشجوی شیعه در کنار هم بشینند و در کنار هم به عنوان یک مذهب رسمی اسلامی همدیگر را قبول کنند و ببینند که این دانشگاه یک دانشگاه تقریبی است.
وی خاطر نشان کرد: ‌اگر این نتیجه را بتوانیم از دانشگاه مذاهب بگیریم بسیار چیز خوبی است و افرادی که در آنجا تدریس می کنند چه شیعه چه سنی باید به این رشد فکری و اسلامی رسیده باشند که ما همه مسلمان هستیم.

نماینده ولی فقیه در گلستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه، استان گلستان در مساله وحدت الگو است، گفت:‌ وقتی در جلسه کنگره ۴۰۰۰ شهید استان گلستان در محضر مقام معظم رهبری بودیم ایشان فرمودند که امروز گلستان می تواند نه فقط برای ایران بلکه برای کل جهان اسلام الگو باشد.
حضرت آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه وقتی سوال می شد که چطور چنین شده است، افزود:‌ از همان اول مبنای خود را بر سه اصل قرار داده ایم، اصل اول پذیرش یکدیگر است و اینکه باید همدیگر را بپذیریم که همه مسلمانیم و ریشه دار هستیم.
وی با بیان اینکه، اصل دوم احترام متقابل به یکدیگر است و همانطور که رهبر معظم انقلاب توصیه دارند باید به مقدسات هم احترام بگذاریم، گفت: اصل سوم صداقت است و این موارد، عواملی هستند که برای مساله وحدت در استان گلستان یک شکل و نمونه خوبی به وجود آورده است.

نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: امیدواریم این وحدت بماند و عواملی هم که می خواهند آن را برهم بزنند به اهدافشان نرسند، همانطور که در چند وقت اخیر حادثه ای رخ داد که عوامل دشمن بر روی آتش آن بنزین می ریختند.
حضرت آیت الله نورمفیدی در خاتمه سخنان خود افزود: همه مذاهب رسمیت دارند و باید آن را بپذیریم و بر همین مبنا عمل کنیم تا دل همه مسلمین را به سمت و سوی خاصی ببریم و در مقابل دشمنان صف واحد شویم.

فهرست