امام جمعه نگین شهر:
خط مقدم دفاع از عزت، عظمت و اقتدار امت اسلامی مسجدالاقصی و فلسطین است
آخوند خوجملی گفت: روز قدس نماد وحدت و هم‌بستگی علیه رژیم صهیونیستی است.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، آخوند ابوبکر خوجملی در نشست نخبگانی اندیشمندان مسلمان با موضوع، روز قدس در سالن فرهنگیان گنبد کاووس گفت: حمایت از قبله اول مسلمین و مسجدالاقصی وظیفه آحاد مسلمین جهان و آزادی خواهان است که امروز به عنوان نماد وحدت و هم‌بستگی علیه رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.
وی با اشاره به اینکه، رژیم صهیونیستی بیش‌از هفتاد سال است که قبله اول مسلمین را در سلطه خود قرار داده و هر روز شاهد آن هستیم که مردم فلسطین را به خاک و خون می‌کشد، گفت: روز قدس به‌عنوان روز مبارزه با ظلم و سلطه‌گری، توسط امام راحل فرهنگ‌سازی شده‌ است.
امام جمعه نگین شهر تصریح کرد: فلسفه نام‌گذاری آخرین جمعه ماه رمضان که ماه مواسات و همدردی با مسلمین است، یعنی اینکه نباید حمایت از مظلومان را فراموش کنیم و نامگذاری روز قدس حساسیت مساله فلسطین را می رساند، یعنی جهان اسلام به واسطه این روز همیشه اعلام می‌کند که ما هیچ‌وقت فلسطین و مردم مظلوم فلسطین را فراموش نمی‌کنیم و همیشه پشتیبان آن‌ها هستیم.
آخوند خوجملی با اشاره به اینکه، در مساله فلسطین و مسجد الاقصی باید حساسیت دینی هم داشته باشیم، گفت: مسجد الاقصی مورد اتفاق همه مذاهب اسلامی و همه امت اسلام است و محل معراج حضرت رسول اکرم (ص) می باشد که قبله اول مسلمین نیز در آن‌جاست که رسول اکرم (ص) شانزده یا هفده ماه به سمت مسجدالاقصی نماز خواند.
وی افزود: امروز انقلاب اسلامی پرچم‌دار این مسئله است که باید آن را حفظ کنیم و در تمام موضع‌گیری‌های خود اول باید حساسیت دینی و اسلامی را مطرح کنیم.
امام جمعه نگین شهر، حساسیت سرزمینی را مساله دوم فلسطین عنوان کرد و گفت: چون ما اعتقاد داریم که فلسطین سنگر اول جهان اسلام است و اگر فتح شود و آن رژیم غاصب خائن از آن‌جا برود، دیگر سرزمین های اشغالی جهان اسلام هم آزاد خواهند شد.
آخوند خوجملی، حساسیت سیاسی را مساله دیگر فلسطین بیان کرد و افزود: دین اسلام و آموزه‌های دینی ما در قرآن کریم همیشه سلطه‌پذیری را نهی کرده‌ و مذبوح دانسته است و در این ‌رابطه هم باید این مسئله را به هر طریق ممکن حفظ کنیم چون خط مقدم دفاع از عزت، عظمت و اقتدار امت اسلامی مسجدالاقصی و فلسطین است.

 

فهرست