امام جمعه قره تپه بندر ترکمن:
خداوند متعال زمین را با وجود علمای عامل، باران رحمت و سلطان عادل مزین کرده است / ترویج فرهنگ وحدت و استقامت از وظایف علمای عامل است
آخوند میرابی گفت: ایستادگی و ترویج فرهنگ وحدت و استقامت و آگاهی و بصیرت دادن به مردم می تواند در نزد خداوند متعال به عالی ترین مقام برساند.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی گلستان، آخوند عبدالجبار میرابی در نشست هم اندیشی مدرسین و طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت و آیین تجلیل از مدرسین شاخص و طلاب برتر اهل سنت گلستان در گرگان گفت: عالی ترین درجه ای که خداوند متعال برای علما عطا کرده است جانشینی پیامبر (ص) می باشد و در تبیین دین مبین اسلام خداوند آنها را مفتخر نموده است.
وی با ذکر این مطلب که پیامبر (ص) فرمایش کرده است که خداوند آسمان را با خورشید، ماه و ستارگان مزین کرده است، گفت: خداوند متعال زمین را با وجود علمای عامل، باران رحمت و سلطان عادل مزین کرده است و اگر امروز ما بخواهیم به عنوان جانشین پیامبر (ص) در روی زمین باشیم باید راه و منش پیامبر (ص) را ادامه بدهیم.
مدیر مدرسه علوم دینی حامد قره تپه بندر ترکمن با اشاره به اینکه، عالمی که علم دارد تقوا نیز خواهد داشت، تصریح کرد: ایمن بودن در تمام امور بخصوص در آگاهی و بصیرت دادن به مردم، ایستادگی و ترویج فرهنگ استقامت، بخصوص فرهنگ دفاع از کیان مقدس دین مبین اسلام و سنت نبوی از وظایف علمای عامل است که می تواند ما را در نزد خداوند متعال به عالی ترین مقام برساند.
آخوند میرابی، پاسداشت از مقام علما را پاسداشت از علم، ایمان و اخلاق بیان کرد و گفت: قرآن کریم از علم و تحصیل بسیار تجلیل کرده است زیرا افراد عالم کسانی هستند که قلبشان مملو از معرفت به خداوند، قرآن و پیامبر (ص) است.
وی افزود: خداوند متعال فرموده است “عالی ترین درجه ای که از آن می توانیم برای خود ببالیم و افتخار کنیم، قدردانی خداوند از وجود علما در روز زمین است” که لیاقت جانشینی پیامبر اکرم (ص) را دارند.
امام جمعه قره تپه بندر ترکمن با ذکر این مطلب که، امروز هرچه دین را بهتر بفهیم، دشمن نیز در برابر ما ناتوان تر خواهد بود، خاطرنشان کرد: عالی ترین بندگانی که خدا آنها را تکریم می کند علمایی هستند که عامل به علمشان هستند و علمای عامل علمایی هستند که اصلی ترین الگوی خود را پیامبر (ص) قرار دادند.
آخوند میرابی با بیان اینکه، انقلاب امام راحل برگرفته از سنت و سیره پیامبر (ص) بود، افزود: دشمن وقتی امام راحل از دنیا رفت خوشحال شد، اما دشمن فکرش را نمی کرد که امام راحل فرزندان و شاگردانی تربیت نمایند که ادامه دهنده راه انقلاب باشند.

فهرست