شناسه خبر: 1580

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=1580

حماس خواستار تحرکات فراگیر علیه اسرائیل شد
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه‌ای در پاسخ به تجاوزهای صهیونیست‌ها، خواستار انقلاب سیل‌آسای مردمی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، امروز (سه‌شنبه)، در بیانیه‌‌‌ای و در راستای مقابله با تجاوز‌های رژیم صهیونیستی و متوقف کردن ظلم، خواستار انقلاب سیل‌آسای مردمی، تحرکات فراگیر و عمومی و  همچنین به کارگیری تمام ابزارهای مقاومت شد.

به گزارش خبرگزاری «شهاب»، جنبش مقاومت اسلامی در این خصوص گفت برای آنکه دشمن و حامیان آن بدانند که در فلسطین مردان و در امت قهرمانانی وجود دارند که از خاک، انسان‌ها و مقدسات دفاع می‌کنند باید انقلابی سیل‌آسا و مردمی به پا کنیم.
حماس در توصیف مردان فلسطین نیز گفت که آنها افرادی هستند که برای پاسداری از تاریخ، مسئله فلسطین و سرزمین و مردم، قادرند دشمن را مهار و متوقف کنند.
در ادامه این بیانیه آمده است: «ای آزادگان قهرمان، مردان، زنان، پیران و جوانان انقلاب کنید؛ زیرا پس از از دست رفتن خاک، انسان نیز از بین خواهد رفت، حریم‌‌ها نقض و سرزمین [برای دشمن] مباح خواهد شد و ثروت‌ها به یغما خواهند رفت».
در این بیانیه همچنین از مردم خواسته شده که در فعالیت‌ها و راهپیمایی‌های مخالف طرح «الحاق» کرانه باختری مشارکت داشته باشند.
حماس در ادامه با تأکید بر اینکه مشارکت در این راهپیمایی‌ها «واجب دینی، اخلاقی و ملی» است، گفت که پس چطور یک فلسطینی آزاده و وطن‌دوست می‌تواند در برابر از دست رفتن سرزمین و مقدساتش ساکت بنشیند.
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین همچنین توضیح داد که دولت آمریکا در پس طرح تل‌آویو ایستاده است و این اقدام به مثابه‌ توطئه‌ای جدید علیه مسئله فلسطین است که در راستای توطئه سال ۱۹۴۸ انجام می‌شود و آن را تکمیل می‌کند.

فهرست