امام جمعه اهل سنت آزاد شهر:
انتخابات ۱۴۰۰-(۱۰)- حضور مردم در انتخابات باعث عزت کشور می شود/ ما وظیفه داریم مسئول مورد نظر خود را انتخاب کنیم و منتخب مردم مسئولیت خدمت صادقانه دارد
مولوی گرگیج گفت: همه ما وظیفه داریم مسئول مورد نظر خود را انتخاب کنیم و منتخب مردم مسئولیت خدمت صادقانه دارد.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، مولوی محمد حسین گرگیج در نماز جمعه این هفته اهل سنت آزاد شهر با اشاره به انتخابات آتی ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا بر لزوم صداقت، امانتداری و عمل به قانون از سوی کاندیداهای انتخاباتی تأکید کرد و حضور پرشور مردم در انتخابات را باعث عزت کشور دانست.
وی با اشاره به اینکه، وطن دوستی دو رکن دارد که یکی خدمت جهت آبادانی کشور و دومی خدمت و جلب رضایت مردم است، افزود: هر کشوری این دو بنیاد در آن وجود داشته باشد آباد خواهد شد.
امام جمعه اهل سنت آزاد شهر در ادامه گفت: ۴۲ سال از عمر انقلاب اسلامی می گذرد آن‎هایی که ثبت‌نام می‌کنند چه به عنوان شوراهای شهر و روستا و چه به عنوان ریاست جمهوری از خدا بترسند و سه اصل مهم را در نظر داشته باشند، به مردم صادق باشند و حافظ بیت المال باشند و از تملق بی جا پرهیز کنند.
مولوی گرگیج با بیان این‎که ” مسئولیت بر گردن مدیران امانت است” تأکید کرد: این مقام یک روزی از دست می رود و برای ما مسولیت باقی خواهد ماند و خداوند مستقیم در خصوص عملکردمان سوال خواهد کرد.
وی با تأکید بر این‎که “مسئله حضور مردم در انتخابات بسیار برای کشور عزتمند است” تصریح کرد: هر کشوری باید یک امیر و حاکمی داشته باشد، ما مسئول مورد نظر خود را انتخاب کنیم و ان شاءالله که وظایف خود را به درستی انجام دهد و اگر به درستی انجام ندهد از وی توضیح بخواهیم.
وی گفت: اگر مسئولین به قانون اساسی که مصوبه همین ملت است عمل کنند همه مشکلات مرتفع می شود، بیت المال مال البیت نیست که متعلق به خود بدانید در واقع بیت المال، مال مردم حساب می‎شود و مبحث امانتداری در بیت المال بارها از سوی پیامبر(ص) و بزرگان اسلام مطرح شده است، لذا همه ما امانت دار باشیم.
امام جمعه اهل سنت آزاد شهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه خاطرنشان کرد: نخستین جنایت آمریکا این است که مخرب ترین سلاح‌ها را در اختیار کسانی می گذارد که دین، ایمان، وجدان وانسانیت ندارند و سرسخت ترین دشمن مسلمین محسوب می شوند، دومین جنایت آنان حق وتو است که اگر سازمان ملل و حقوق بشر حملات اسرائیل را محکوم کنند آمریکا با یک وتو همه چیز را خنثی می‎کند پس این حقوق بشر نیست که آمریکا مدعی آن است.
مولوی گرگیج گفت: کسانی که زن، کودک، پیر و جوانی را که در سرزمین خودشان بمباران می کنند تروریست نیستند اما دو برج آمریکا تخریب شد هنوز هم از آن حملات به عنوان حمله تروریستی یاد می کنند، مگر در غزه، انسان سکونت نمی کند؟! مگر کسانی که در آمریکا کشته شده اند بالاتر از انسان های بی گناه فلسطین هستند؟
وی ضمن انتقاد از عدم اتحاد و انسجام اسلامی تأکید کرد: مسلمانان باید با یکدیگر متحد شوند و یک ارتش قدرتمند تشکیل دهند و سکوت مسلمانان در قبال جنایت های رژیم صهیونیستی ننگ و عار است.
مولوی گرگیج در خاتمه بار دیگر جهت پیشگیری و مبارزه با ویروس منحوس کرونا نکات بهداشتی را یادآور شد و بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی تأکید کرد.

فهرست