شناسه خبر: 8650

لینک کوتاه صفحه

https://shomal.dmsonnat.ir/?p=8650

مدرس علوم دینی:
حضرت امام خمینی (ره) مظهر ایستادگی در برابر ظلم است
آخوند فرهمند گفت: حضرت امام خميني (ره) الگوی مستضعفان عالم و مظهر ايستادگي در برابر ظلم است.

به گزارش رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، آخوند عبدالجلیل فرهمند ضمن تسلیت سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب و قیام خونین ۱۵ خرداد به خبرنگار ما گفت: مهم‌ترین سفارش حضرت امام خمینی(ره) به بشریت، حمایت محرومان و مستضعفان و حفظ کرامت انسان‌ها بود.
وی با بیان اینکه، امام راحل با ایجاد همدلی در میان مستضعفان ابهت استکبار را شکست، افزود: امام خمینی (ره) پرورش یافته‌ مکتب پر برکت قرآن کریم بود و بی‌جهت نبود که اندیشه و عملکرد او تبلور «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا» بود.
مدرس علوم دینی ضیائیه شهر فراغی در ادامه گفت: ویژگی امام راحل در الگو قرار دادن پیامبر اکرم (ص) برای راه خود بود و در سایه توجه به همین مهم نیز اسلام ناب محمدی را دوباره زنده کردند و در برابر طاغوتیان زمان به پیروزی رسیدند.
آخوند فرهمند با اشاره به اینکه، مهم‌ترین سفارش امام خمینی (ره) به بشریت، رسیدگی به محرومین و مستضعفان و حفظ کرامت انسان‌ها بود، تاکید کرد: امروزه نیز این نکته باید مورد توجه مسئولین و مردم قرار گیرد.
وی گفت: حضرت امام خمینی (ره) که از شخصیت های عظیم علمی و فکری در جامعه اسلامی است، منشا آثار و برکات عظیم در تاریخ اندیشه و احوال بشری بودند.

فهرست